Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megnyitottak egy új utat ami...

Megnyitottak egy új utat ami nagyon szűk és meredek, miért közlekednek a mazsolák arra?

Figyelt kérdés
Főutat a hegyen összeköti a falu másik részével egy új út, ami a régitől 50 méterre van, így aki az új utat használja az 50+50 métert spórol meg. Az új út meredek, nagyon szűk és mindkét oldalt magas padka van. Csak centizve férnek el egymás mellett az autók. 2 rutinos sofőrnek nem probléma ha egymással szembe találják magukat de mikor az egyik béna sofőr akkor kitör a pánik vagy karambol van. A padka már fekete színű, mert annyiszor nekimennek és a gumi csíkot hagy rajta. Látom sok sofőrön hogy fél, megijed, sikoltozó nőkkel is volt már dolgom. Van aki ijedtében félrehúzza a kormányt és megpadkázza a kocsit. Van aki megijed, megáll a lejtőn és nem tud elindulni újra. Tükörtörés minden nap van, én már behajtom a tükrömet ha arra megyek. Ennek ellenére hatalmas a forgalom ott, mert a fél falu ezt az utat használja. Nem értem akinek 100-szor halálfélelme van azon az úton mikor arra közlekedik akkor 101-szer miért jön újból arra?
2021. júl. 22. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Hol van ez az út? Milyen érték van kiríva százalékban?

Én egyszer voltam Budán egy 30%-os út tetején. Halálfélelmem az nem volt, de a kocsi képességeiben nem bíztam.

2021. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Persze hogy voltál... Légy már olyan jó, és mutasd meg a térképen!

Nincs ilyen meredek utca Budán. A legmeredekebbek 20% körül vannak.

Az egyik legmeredekebb a Zsibói út a maga 19%-ával.

[link]


De hátha te jobban tudod, mint az, aki évek óta gyűjti a meredek utcákat, írj neki, hogy egészítse ki a táblázatát:

[link]

[link]


Amit nagyon meredeknek hittem, benne sincs a táblázatban (Csillaghegy és Üröm között az Ürömi út)

2021. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van a faluban egy keskeny és meredek összekötőút, amivel párhuzamosan halad egy másik. A fél falu ezt használja, de van néhány (egy?) figura, aki nem képes alkalmazkodni az ezen az úton szokásos forgalmi ritmushoz.

Értem én, hogy szereti nyomni neki, nincs is vele baj, de akkor miért nem a másik utat használja? Képes valaki 50+50 méterért keresni a bajt?

2021. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz az, hogy az az útvonal a rövidebb. Ezért a mazsolát és a fittipaldik is arra közlekednek inkább.
2021. júl. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!