Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mièrt vezet olyan ember autót...

Mièrt vezet olyan ember autót aki a világáról nem tud?

Figyelt kérdés
volt egy csóka reggel. 2*2 sávos út. Zebránál gyalogos, szèpen megálok. A nőci mikor elhalad az autóm előtt, majdnem elcsapta a mellettem elhaladó autós. nem sokkal kèsőbb külső sávban utol èrtem. ott èpítkezès van, sárga felfestès szerint u alakban párhuzamba kellett volna mentünk. a srác ahogy visszatèrünk az eredeti sávunkba egyenesen megy, halvány fogalma nem volt, hogy ezzel ő sávot vált. Majdnem ütköztünk.Szerencsère volt egy buszmegáló ahol nem volt busz, ès oda tudtam menni egyenesen vèszfèkkel. kb 600 m rel arrèbb "visszafordítós" kanyar. 50 es a tábla, de 30 al lehet bevenni ideálisan, (ilyen időben). Ő bepróbálkozott 60 nal, megpördült, ès oldalba vágta a mellette haladót. tanukènt ott maradtam, videófelvètelt adtam a rendőröknek, illetve elmondtam mindent ami törtènt, mind a 3 esetről... kíváncsi leszek mi lesz ebből... mièrt ül egy ilyen ember autóba, milyen következmènyei lesznek az ő rèszèről? ilyen esetbe milyen teendőim lesznek? tehát mèg kelleni fog tanuskodni, vagy elèg az amit elmondtam a helyszínen?
2021. júl. 31. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem mindenki veszi komolyan a vezetést, nyilván mi igen, ezért furcsa nekünk. Nekem is volt dolgom már olyan sofőrhöz aki vagy ivott vagy drogozott mert nem tudtam eldönteni hogy mit fog csinálni, én haladtam egyenesen, ő kikanyarodott elém a stop táblája ellenére, én meg 40 környékéről lassítsak vissza olyan 15-re miatta. Utána úgy kacsázott előttem hogy azt hittem a villamos pályát védő beton gömbökre hajt rá, akkor hirtelen rátaposott a fékre, majd kilőtt mint a rakéta, amikor két sávossá vált az út, kiakartam már kerülni, mellé érve majdnem ütköztünk is mert rám húzta a kormányt.
2021. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pfffff.... akkor jó napod lehetet... sose jutottvolna eszembe inni vezetès előt
2021. júl. 31. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Az hogy ott maradtál tanúnak meg adtál felvételt a dologról az nagy segítség már nekik. Nem valószínű hogy be kell menned újra vallomást tenni mert már megtetted, gondolom jegyzőkönyv fel lett véve, felvételt átmásolták maguknak gondolom én nem biztos hogy lesz más dolgod ezzel kapcsolatba.


Egyébként én sem értem miért vezet egy ilyen ember akinek halvány fingja nincs a dolgokról. Láttam már hasonló szituációkat nem is keveset de szerencsére egyikből sem lett komoly baleset pedig nem sokon múlott. Olyat is láttam amikor egy hosszú utat újítottak fel, előtte ott simán lehetett haladni csak szélesítették és az árkokat csinálták meg úgy hogy nagyobb esőnél ne álljon víz az úton. Amikor ment az építkezés akkor egy sávos haladás volt lámpákkal szabályozták a forgalmat, 30-as tábla volt azon a szakaszon végig és volt egy örült aki nem látta hogy sárga vonal van mert egy szakaszon már kész volt az út de még nem volt használható de úgy gondolta hogy az már le lett aszfaltozva nincsenek munkások gondolta Ő hogy oda áttér semmibe véve a sárga vonalat és odalép neki hát igen majdnem belerohant egy úthengerbe és egy munkást is majdnem elgázolt. Emlékszem hogy ott mutogattak neki meg ordibáltak utána.

2021. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Egy mentális beteg, figyelemzavaros ember is úgy gondolja, ő teljesen egészséges, és minden más ember olyan, mint ő.

Ezért lenne fontos a megfelelő orvosi alkalmasság vezetéshez.

De akkor ki fogja venni a lassan 500Ft-os benyát?

Amit drága kormányunk bszik csökkenteni, pedig anno ellenzékként mit pattogott a magas üa árak ellen...

2021. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván ő úgy gondolja, hogy teljesen rendben van, sőt az átlagnál jobban vezet.
2021. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, te amúgy fogalmazásgátlót vettél be ma reggel??
2021. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6#!

Én idő blokkolót vettem be reggel.Sajna ha olyankor írja az ember a kérdést, amikor sietnie kell, és 4 szer kell megállnia a kérdés leírásához, pont ilyen kérdést fog sikerülni. Illetve engem gyerekként papír alapon tanítottak meg írni, ezért van benne hiba. A testi adottságomhoz képest a apró betűk vannak rajta. Ezért nem tudtam normálisan leírni.

De köszönöm az észre vételt.

2021. aug. 2. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!