Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan, vagy ismertek...

Van olyan, vagy ismertek olyat, akit azért büntetett meg a rendőr, mert az autójával túl lassan haladt?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ismerek. Az illető fűnyíró traktorral ment volna a szomszédos faluba füvet nyírni. Lakott terület vége táblánál ott álltak a rendőrök, meg is állították.
2021. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Apámat ugyan nem büntették meg, de egyszer félreállították, hogy túl lassan megy és feltartja a forgalmat. Mindezt hajnali 4 körül egy teljesen kihalt útszakaszon.
2021. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

#1


Inkább azért állították meg, mert a fűnyíró traktorral nem mehet közúton.

2021. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem rendőr, de egy haverom ez miatt bukott meg forgalmi vizsgán....
2021. aug. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen ismerek. Az illetőnek bizonytalan volt az úttartása, rosszul fékezett a kanyarokban ami a rendőrnek feltűnt hogy meg kellene szondáztatni. Nem volt ittas csupán rutintalan és azért mert lassan...
2021. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, én. Egyszer megbüntettek lassú hajtásért, 50 Ft-ra. :-( Ez, nagyjából 50 éve volt. Az autópályán mentem, motorral, az érdi emelkedőn felfelé 55 km/h-val - akkor még 60 volt a minimális sebesség az autópályán.
2021. aug. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
63%
Személyesen nem, de pár éve az rtl híradó csinált ebből egy anyagot. Győrben szedték ki a zsaruk az indokolatlanul lassan haladókat.
2021. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Igen ismerosomet megbuntettek miatta illetve parszor majdnem agyonutottek mert partnak is 40el megy felfele ott ahol amugy 90el lehetne menni. En jogosnak tartom ha valakit megbuntetnek indokalatlan lassu hajtasert. Lehet fikazni engem de rengeteg baleset van ez miatt is.

Oke a megengedett sebesseghatar 90km/h de baszki gondolj bele mesz 90-nel es egy fasz ott szotymorog elotted 60al mert fel a sebessegtol vagy oreg vagy kitudja es neked bizony fekezned kell. Ha nem veszed eszre csattansz. Ha o 60al megy te is ez pedig torlodast okoz. Ha valaki megy 120al o meg 60al az mar 2x-es sebesseg es bizony ha kesom veszi eszre akkor belefog menni.

Nyilvan kiveteles esetek amikor fagyos az ut, belathatatlan az utszakasz stb akkor nyilvan menjen lassan. De ha nyil egyenes az ut jol belathato nincs fagy meg semmi akkor ne kullogjon mar hanem lepjen a gazpedalra es vegye fel azt a tempot amit a forgalom diktal.


Valos pelda amit en lattam:

Megyek az autopalyan M0-son. Lehajto Vác fele a mi savunk haladt szepen 100km/h-val. A Nyiregyhaza fele vezeto savokban kb 50el tudtak haladni amiatt torlodas is volt.

Baloldalt az 50km/h-val halado sorbol egy csajszinak eszebe jutott hogy hu baszki neki Vac fele kell mennie es ezzel a lendulettel (mindenfele belenezek a visszapillantoba vagy se) kirantotta az autot a mi savunkba.

Az addig okes hogy ki rantotta az autot de az mar nem hogy ugyan ugy 50el kullogott nem kezdte el gyorsitani a jarmuvet. Elottem 4 auto az elso izombol fekezett de telibe durrantotta a csajszit hatulrol (marmint a kocsijat) az autos mogott levo 2. Auto ugyan ugy bele ment (kovetesi tavolsagot nem tartott) a 3. Epp hogy megbirt allni a 4.-nek mar sikerult de en is hatalmasat fekeztem 5. Kent es elegge megijedtem. Felrehuzodas azonnal kiszallas az autobol az elso autos aki belement a csajba kicsit fajlalta a nyakat es kozbe erosen szidta azt a buta p.csat a csaj megfejelte a kormanyt meg a biztonsagi ov megszoritotta es az autojanak a hatulja az felnyomodott az elso ulesig. Ha lett volna valaki a hatso ulesen az meghal. A rendorseg kb 3p kint is volt mivel nekem szerencsere semmi bajom nem lett igy azt mondtak haladjak tovabb.

De ebbol is latszik hogy az indokatlan lassuvezetesnek ertelme nincs. Ha felsz a sebessegtol ne ulj az autoba menj busszal.

2022. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Annyit hozzafuznek hogy vannak kiveteles esetek amikor lassan halad valaki de azt en se itelem el. Pl fagyos az ut, muszakilag hibas az auto vagy eles kanyarok jonnek stb..vagy csak felvesz egy 70km/h-as sebesseget a kozuton de legalabb jobbra huzodik es indexel hogy megtudod elozni.

De sokan meg ugye kozepen kullognak nem segitik elo se az elozest se semmit meg nekik all feljebb hogy te normalis sebesseggel kozlekednel.

2022. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!