Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bénán oldottam meg ezt a...

Bénán oldottam meg ezt a közlekedési szitut?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár éve van jogsim, viszont most tudtam autót venni, tehát pár év kimaradt. Mikor megvettem a kocsit, átnéztem mindent az elsőbbségadásról, sokat gyakorolgattam hajnali órákban a vezetést, tehát mindent megtettem, hogy ne legyek magyon béna. Apa szerint viszont bátortalan vagyok. Igaza lehet, talán időnként kicsit lassabb vagyok, viszont igyekszem nem akadályozni a forgalmat. Eddig még nem dudáltak le, nem anyádoztak.


Viszont szerintem most az egyszer apának nem volt igaza. A szitu a következő :


Egyirányú utcában mentem, kb. 10 méterrel voltam a kereszteződés előtt, ahol majd balra akarok kanyarodni (parkolóba). Ahogy mentem, az út szélén (járda helyett) haladt egy asszony (roma származású, nem rasszizmusból de felénk szeretnek ők kiugrani az útra). Babakocsival, meg egy gyerekkel. Szemből jött egy motoros, nem tudom hogy keveredett oda, hiszen nincs külön jelzés, hogy motorosként behajthat. Elég furának láttam a fejüket, vigyorogtak, és kissé kacskaringóztak.


Úgy voltam vele, hogy mivel kb. mindjárt lekanyarodok, ezért nem előzöm ki a gyalogost, hiszen elég közelinek találtam a csillogó tekintetű motorost. Szépen araszoltam egy pár métert 1-esbe a gyalogos mögött, aztán kanyarodtam. A motoros persze rám sem nézett, hiába indexeltem, nem is hagyta, hogy bekanyarodjak.


Tehát én az utat túl szűknek ítéltem meg ahhoz, hogy a kiszámíthatatlan gyalogos, és motoros között elhaladjak, aztán azonnal kanyarodjak. A motorossal kb. egyszerre értünk a kereszteződéshez, de pont lekakált.


Apa szerint kikellett volna kerülni, aztán zutty lekanyarodni.


Ne értsetek félre, elfogadom a kritikát, de most az egyszer nem érzem úgy, hogy ez bénaság lett volna.


Próbálok defenzíven vezetni. Elfogadom, hogy gyorsabbnak kell lennem, és ez minden nap egyre jobban is megy. De nem egyszer volt olyan, hogyha 40 helyett 50-el megyek, szzembe találkozok valakivel. Minap is láttam jó pár méterről, hogy a bicajost előző hölgyet vakítja a napfény, ezért szépen visszalassítottam.


Felénk nagyon sok a roma, nem azért, hogy bántsam őket (bennem is van valamennyi roma vér), de amit az utakon csinálnak, rettenetes. Apa ha vezet, általában befékezget, dudál ilyenkor. Nekem ehhez nincs kedvem, ez tényleg akkora baj? Illetve nem is ismerem annyira még a kocsit, mint ő a sajátját, hogy hirtelen fékezgessek.



2021. aug. 6. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Amikor az út szélén babakocsival sétálnak és szemből jönnek az egyirányúban az nem egy veszélytelen szituáció. Jól tetted, hogy higgadtan reagáltál, a rutin meg majd jön idővel.
2021. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen jól csináltad.

Ha elmész mellette, akkor megadod az esélyt annak, hogy beszédeleg eléd a gyalogos vagy a motoros. Hiába a másik lett volna a hibás, attól még szar dolog a mentőre, rendőrre várakozni, bíróságra járkálni.

És ha belegondolaz, csak pár másodperccel volt így több.

2021. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
76%

Nem egyértelmű, látni kellett volna élőben a szituációt. De ha te úgy látod, hogy így volt biztonságos, akkor a legjobb döntést hoztad.

Egy kérdés: a motoros szemben jött veled egyirányú utcában. Hogyan kanyarodtál be (amihez ugye le kellett húzódnod a szabály alapján az út bal oldalára) úgy, hogy a motorost nem sodortad el?

2021. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy megvártam, amíg elmegy a motoros. Utána kanyarodtam csak. Keresztnél találkoztunk, ő elment, én pedig kanyarodtam. Igen, tudom így nehéz válaszolni, hiszen nem látjátok, de muszáj volt kiírni magamból, mert rosszul esett. A másik az, hogy amúgyis 30-as tábla van abban az utcában. Bár nincs rutinom, de az 100, hogy a motoros többel jött. Nem sokkal többel, de biztosan nem 30-al.


Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 6. 21:02
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként egyáltalán nem voltam ideges, nem pánikoltam stb. Talán az is hozzátesz a dologhoz, hogy ápolóként dolgozom, egy baleseti sebészeti intenzív osztályon. Tudom nem szabad ítélkezni, de az arcukról látom néha, hogy itt valami nem okés. Mostanában meg rengeteg motorossal vagyunk tele, és általában nem ők a vétlenek. Ehhez most hozzájött az, hogy egyirányú utcában mit keresett ő ott szemből.


Betudtam a "szokásos felelőtlen motorosnak", és inkább lassítottam. Persze tisztelet a kivételnek, tudom, hogy vannak jófejek is.


Csak na, apa ezt nem értheti. 🙂

2021. aug. 6. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Jól csináltad, nyugi. A lendületesebb haladáshoz kell a rutin. Vezetésben, és a jármű méreteihez szokásban is.


Apád rástartolt volna a lyukra, de ő gyorsabban reagálná le azt is, ha nem jönne ki a lépés. Motoros, baba, mama - egyiket sem jó elsodorni.


Amikor elkezdetem saját autót vezetni, nekem is mondták néha barátaim, hogy ezt simán előzhetnénk most. Én meg mondtam, hogy "bocsi srácok, én még rutintalan vagyok, inkább maradok 70-80-al itt a busz mögött". Megértették, ők sem akartak meghalni :)

2021. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az ilyet erőltetni, én is inkább várnék, hiába a 18 év vezetési tapasztalat. (Sőt : pont inkább a rutin miatt, mert sok váratlan manővert láttam már, gyalogostól is, motorostól is, másoktól is). A biztonság mindennél fontosabb!
2021. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!