Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen sz@r a Lamax S9...

Miért ilyen sz@r a Lamax S9 Dual frontkamera minősége?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a szemközti sávban elhaladó autók rendszámát csak akkor lehet nagy nehezen leolvasni, ha a legközelebbi pillanatban szerencsével pause-olom a videót és bízom benne, hogy a képminőség abban a képkockában épp jó lesz. Amúgy az előttem haladó kocsiét már 5-10 méterről se lehet leolvasni max akkor ha pirosnál várakozik a sor. Akkor nagyjából látszik.

Nyilván fullHD-ra van állítva. Nagyon promózva van ez a kamera, azért vettem meg, de ha ilyen sz*r a front kamera, akkor a hátsó milyen lehet...


Az én gépem lehet gyári hibás vagy valami codec probléma lehet (potPlayert használok), de a youtube-on se tiltana le a személyiségi jog miatt annyira tré minőségű, hogy tényleg csak full közeli állóképen látszik a rendszám.


Lassan bánom már hogy nem inkább a Xiaomi kameráját vettem meg, ami 4K-s, igaz nekem a tolatás miatt is volt fontos a képernyő.



2021. aug. 22. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
fullHD mellett hány FPS-re van állítva a felvétel? 60FPS esetén lesz elfogadható részletességű a videó.
2021. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az fps-t is be lehet állítani? hol?
2021. aug. 22. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Valahol ott lehetne ahol a felbontást is-ha lehet egyáltalán. 24-25-30fps-nél még nem lesznek kivehetők a szemben közlekedők rendszámai, 60-tól már igen.
2021. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

FullHD 60 fps-el is kevés lesz rendszám nézegetéshez.

Szerencsére itthon nem is lényeges az esetek nagy részében, nem gyakori a cserbenhagyás.

A fő cél az esemény rögzítése, és vita esetén segít eldönteni a felelősséget.

2021. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem, nem lehet fps-t állítani. 2 opció van fullHD 30fps és HD 30 fps.
2021. aug. 22. 23:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi a max. 50km/h az durván 14 m/s. A 30 képkocka/másodperc esetében fél méterenként készül egy kép. Ha szembeforgalom is 50-nel jön akkor a járművek már egy métert tesznek meg képkockánként ami az események rögzítéséhez elég, de a részletes infó kinyeréséhez sokszor kevés, ezért nem látod a rendszámot élesen sokszor akkor sem ha kikockázod a képet. ( meg az optika minősége és a többi nem módosítható felvételi beállítás miatt )
2021. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
direkt így van, hogy a használhatót jóval drágábban tudják eladni.
2021. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Pedig ez az egyik legdrágább (hanem a legdrágább) dashcam a piacon. Kupon nélkül 80 ezer körül van.

https://www.youtube.com/watch?v=gM2Hrvh1Mqk

Bp-i autósok is ódákat zengtek róla.


Ehhez képest a 4k-s xiaomi 50 alatt van (mondjuk ez jóval kisebb kijelző és hátsó kamera nem tudom van-e)

[link]

2021. aug. 23. 10:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hát nem éppen a legdrágább, csak a 2 kamera miatt jó ár-érték arány.

[link]


Krisztián termékbemutatóit meg jobb hanyagolni. Legyen szó kameráról, vagy autókról.

2021. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme van ilyen drága kamerákat megvenni szerintem.


Én Navitel R600-at vettem, 20e ft és full HD, gyönyörű éles képpel.

Persze a rendszámok itt sem mindig kivehetőek de ennyi pénzért nagyon jó vétel.


és mint írták nem is nagyon szempont a full full HD 18K minőség ahol még a légyszar is látszik a rendszámon.... lényeg, hogy az esemény legyen rögzítve, oda meg bőven jó egy ilyen navitel r600.

2021. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!