Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így érvényes az autópálya...

Így érvényes az autópálya matrica?

Figyelt kérdés
Ma vettem autópálya matricát, de a rendszámnál nem mondtam kötőjelet. Tehát például WXY-965 helyett WXY965 lett...

2021. okt. 2. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És gondolod, a benzinkutas nem ismeri a rendszám formátumát, nem szólt volna, ha hiányzik vagy nem írja be maga? Kötelező van az autódon? Oda se kell kötőjelet írni. Érvényes a matrica, ne aggódj.
2021. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Itt tudod ellenőrizni:


[link]

2021. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Érdekes, azt írja, hogy nem érvényes, de lehet, hogy azért mert hétvége van? Hétfőn mindenesetre újból megnézem majd.

2021. okt. 2. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is nemrég vettem matricát és egyből mutatta. Sms értesítést kaptam róla, ott kötőjel nélkül van a rendszám, szóval nyugi. Bár már kéne mutatnia itt, ha érvényes naptól függetlenül szerintem. Addig nem mernék menni, amíg itt nem jelzi, hogy érvényes. Kötőjel nélkül írd be ide is.
2021. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak kötőjel nélkül.
2021. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: ez csak a neten és az sms-ben vásárolt matricát jelzi.


Egyébként mindegy hogy van-e kötőjel vagy sem. Viszont a felségjelnek (H) stimmelnie kell.

2021. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
A forgalmidba van egy vonalkód, azt lecsippantja ès kèsz. Nincs hiba lehetősèg. Sztem attól èrvènyes, ha esetleg bünti van, blokkal tudod igazolni a vásárlást, ès el kell engedniük...
2021. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Akkor "megnyugodtam", mert én a benzinkúton vettem.
2021. okt. 3. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!