Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen jellegű kereszteződésben...

Ilyen jellegű kereszteződésben a jobbról jövőnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

4 Kovács u.

[link]


2021. okt. 16. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs senkinek táblája, akkor egyenrangú a kereszteződés, tehát a jobbról érkezőnek van elsőbbsége.
2021. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben igen, tehát nem tisztázatlan forgalmi helyzet.


Az viszont valóban kellemetlen, hogy nincs táblával jelezve, hogy egyenrangú utak kereszteződése. Az útkezelő ilyen esetben leszarja és úgy van vele, hogy majd rájönnek...


Ha lakóövezet vagy korlátolt sebességű övezetről van szó, akkor mindig számítani kell arra hogy jobbkezesek az utak, mivel ezek nem is alakíthatóak ki nélküle. Pár értelmes városban már találkoztam olyannal, hogy a zóna tábla fölé kiteszik az egyenrangú táblát, így legalább lehetővé teszik hogy a sofőr eszébe jusson.


Egyébként lehet következtetni belőle mert ha az útpálya keresztmetszete közel azonos, vagy forgalma közel azonos akkor egyenrangúak lesznek a kereszteződések.

2021. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, viszont ezt szerintem sokan nem tudják ahogy elnézem. A forgalom egészen kicsi jobbról, mert egyébként később az egyirányú forgalmi utca. Tehát a bolt előtt parkoló autókon kívül nem nagyon lehet jobbról érkező autó. Persze jobb kezesnek tekintem én ia, meg figyelek, csak szvsz táblával tisztább lenne a story.
2021. okt. 16. 20:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem enged be a térkép, de a templom után kint van a tábla.
2021. okt. 16. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, onnan gyakorlatilag csak a kisbolt előtt parkolók jöhetnek.

Ez egy tipikus "okos enged" szituáció.

Ha a bolt felől jössz tudod, hogy elsőbbséged van, de azt is tudod, hogy a sokan ezt nem tudják, ezért inkább úgy mész, hogy szükseg esetén el tudd engedni a balról érkezőt is.

2021. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehetne még egy hasonló kérdésem?
2021. okt. 16. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármit kérdezhetsz, erről szól az oldal.

Bár ha eltér ettől a témától, akkor érdemesebb új kérdést kiírnod.

2021. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, nem jártam még erre, mindenesetre én azért megállnék, ha onnan ki szeretnék kanyarodni, az a biztos.

De az tényleg elég gáz, hogy semmilyen táblával nincs jelezve a kereszteződés.

2021. okt. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, evidens, mindenki megáll aki éppen parkolás után kanyarodik ki amúgyis. Hiszen eleve lassan jönnek onnan, mivel éppen parkoltak. És más nem jön, mivel ez egy egyirányú utca amúgy, csak a táblát később tették ki. Mivel a fő tér van ott, nem tudnak már onnan sehonnan sem kanyarodni, tehát jobbról tényleg csak a parkoló autók várhatóak. Nekem ezért fura, hogy ott nincs tábla, mert szerintem indokolt lenne...
2021. okt. 17. 10:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!