Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha közvetetten van baleset...

Ha közvetetten van baleset elsőbbségadás elmulasztásából, akkor fizethet a másik biztosítója?

Figyelt kérdés

A lakhelyünkhöz közel van egy rövid szakasz, ahol útszűkület miatt szabályozva van, hogy melyik irányból jövőnek van elsőbbsége. Az útszűkület olyan rövid, hogy látható, ha érkezik autó a másik irányból. Akiknek elsőbbséget kell adniuk a másikkal szemben, azoknak a szűkület előtt van egy "beugró", oda szoktak félrehúzódni.

Ma abból az irányból jöttem, akiknek elsőbbségük van. Még nem voltam egészen a szűkület bejáratánál, de láttam, hogy közelít egy kisbusz a másik irányból. Úgy mozdult az autóval, mintha a beugróba húzná a kocsiját, így mentem tovább, majd a szűkület előtt nem sokkal láttam, hogy bizony nem félreállt, hanem elindult befelé. Mivel 2 autó benn nem fér el, így, bár nekem lett volna elsőbbségem, félrehúztam a kocsit, viszont az út szélén a kavicsokon megcsúsztak a kerekek, és majdnem belecsúsztam egy oszlopba (kb 20 km/h-val mentem amúgy, onnan fékeztem).

Mindezek tetejében még vissza is kellett tolatnom, és beljebb állnom, mert a barom el se fért mellett.


Ha belecsúsztam volna az oszlopba, akkor az az én hibám lett volna, vagy kérhettem volna betétlapot, és fizet a biztosítója? Csak hogy a jövőben ne adj Isten ilyen esetben mi a teendő...



2021. okt. 18. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lenne az ő hibája, ha nem adott elsőbbséget??
2021. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valóban. Csak az bizonytalanított el, hogy ez egy elég faramuci helyzet, és nem tudom, hogy élesben mennyire adnának nekem igazat.
2021. okt. 18. 19:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre jó a fedélzeti kamera.
2021. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Van. :) Pont a kétes helyzetek miatt vettünk.

Csak annyi "gumiszabály" van a KRESZ-ben, hogy kérdés, a videóval is mennék-e valamire.

2021. okt. 18. 21:01
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Ezért nem fizetett volna. Ha félrerántod a kormányt hogy megelőzz egy frontális ütközést akkor oké, de hogy félrehúzódsz és rosszul méred fel a helyzetet… hát barátom az csakis a te hibád.
2021. okt. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na igen, ettől tartanék.

De nem rosszul mértem fel, mert meg tudtam állni, nem is rántottam félre a kormányt, hanem kihúzódtam a szélére és fékeztem, csak szar az út, és megcsúsztam a kavicsokon.

Persze mindez nem lett volna, ha szabályosan közlekedik a szembejövő, és megadja az elsőbbséget. Bár nem frontális karambolt kerültem ki, de mégis ő kényszerített a lehúzódásra.

2021. okt. 18. 21:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, a félrerántást a frontálisra írtad. Ettől függetlenül a többit tartom.
2021. okt. 18. 21:43
 8/14 Beviz Elek ***** válasza:
51%

#6

Én értelek és valószínűleg ugyanezt csináltam volna mert már kinőttem a kakaskodásból, nem fogom idegesíteni magam azon hogy bebizonyítsam hogy nekem van igazam. Ettől függetlenül sajnos te mérted fel rosszul a helyzetet és a te hibád lett volna ha lekoccolod az oszlopot. Meg kellett volna állnod és valamelyik vissza kellett volna tolasson. Nem kényszerített, nem ijesztett meg hogy félrerántsd a kormányt, te gondoltad hogy az úgy jó lesz és majdnem megsérült az autód.

2021. okt. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8#

Köszönöm, így valóban érthetőbb. Sajnos ezek szerint néha megéri kevésbé előzékenynek lenni, mert könnyen megszívhatja az ember...

2021. okt. 19. 07:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Elek, miről beszélsz? A leírás alapján hirtelen fékezésre, kormányzásra kényszerítette a szemből érkező a kérdezőt. Mi ez, ha nem elsőbbségadás elmulasztása? Mi ez, ha nem ok-okozati összefüggés egy baleset esetén? Ne vicceljünk már, kérlek !
2021. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!