Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha két 1 tonna körüli 15 éves...

Ha két 1 tonna körüli 15 éves autó ütközik egymással úgy hogy az egyik 90-el a másik min. 150-el megy, akkor mi lehet a baleset kimenetele?

Figyelt kérdés

Nyilván elméleti kérdés, isten őrizz balesetet szenvedni. Azért kérdezem, mert manapság többször látok kisebb autókat is száguldani főúton (4-es) és nekem is kisautóm van (Skoda Fabia 2006) és nagyon elgondolkodtam, hogy ilyen balesetnek mi lenne a végkimenetele?


Nekem lenne nagyobb esélyem mert lasabban megyek vagy a másiknak, mert nagyobb lendülettel ütközik nekem? És mi van ha neki frisebb évjáratú, de ugyanúgy ~1 tonnás autója van?


Illetve milyen biofizikai hatása lenne egy ilyen balesetnek? Szörnyethalnék vagy súlyos sérülést/hosszú haláltudást szenvednék én vagy a vétkes fél? Lehet ezt modellezni?



2021. nov. 13. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Azt, haláltudást. Azt nem csak lehet, hanem kötelező modellezni.
2021. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
* haláltusát, bocs nyilván elírtam
2021. nov. 13. 12:11
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Minden a körülményektől függ.

Mondjuk ha frontálisan ütköznek, akkor jó eséllyel mindkét autó totálkár és a bentülők nem élik túl az ütközést.

2021. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Frontálisan? Az olyan, mintha 240-el ütköznének mindketten egy álló betonfalnak, nem hiszem, hogy túlélhető.

Ráfutásos balesetnél már nyilván nincs szó akkora sebességkülönbségről, de még ebben az esetben is elég gyengék a hátulról jövő autóban ülők esélyei. Az elől haladó lassabb autó ebben az esetben szerencsésebb, pláne ha nem ül senki a hátsó üléssoron, de ha kiütik a futóművét és kormányozhatatlanul sodródik mondjuk az út menti fák felé az neki sem jó előjel.

2021. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"Frontálisan? Az olyan, mintha 240-el ütköznének mindketten egy álló betonfalnak, nem hiszem, hogy túlélhető."


Ilyenkor derül ki, hogy ki az akinek fogalma sincs a fizikáról :D

2021. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hosaxx ***** válasza:
4%
Az ilyen ütközést csak szerencsével élheti túl midkét sofőr.Frontális ütközés során a sebességek összeadódnak és bizony ez azt jelenti,mintha mind két autó 240-el egy betonfalnak menne.Az 5-ös válaszolónak kicsit tanulnia kellene a fizikát mielőtt mást arra ösztönözne.
2021. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Bizony, illett volna figyelni is fizika órán! Ha két azonos tömegű, azonos sebességű és ezáltal azonos lendületű test ütközik egymással, akkor azok az ütközés pontjában elkezdik egymás mozgási energiáját kiegyenlíteni. Tehát NEM adódnak össze a sebességek. Az elmélet borul, ha a testek tömege, sebessége eltérő. Akkor a kisebb felé mozdul el az ütközési pont. Tehát neki fogy el előbb az ereje.
2021. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Pont olyan mint ha 90 vagy 150-nel egy falnak méssz neki.
2021. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:
0%
#7: Tehát véleményed szerint, két 90km/ó sebességgel haladó jármű frontális ütközése valójában 0 km/ó? És te beszélsz fizikáról?
2021. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MGéza ***** válasza:

Pontosítsunk kicsit:

Nem a két jármű sebessége hanem fizikai szempontból nézve a mozgási energiája adódik össze frontális ütközésnél és az egyenlíti ki egymást. Lássuk mit mond erről egy szakirodalom:

[link]

2021. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!