Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy fűtsek az autóban, hogy...

Hogy fűtsek az autóban, hogy ne párásodjon be egyből a szélvédő?

Figyelt kérdés
Tudom h párásodas ellen legjobb ha kicsit lehúzom az ablakot vagy hideg levegot nyomok a szélvédőre, de akkor meg megfagyok.
2021. nov. 18. 08:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem azik be.
2021. nov. 18. 13:37
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem szabadna neki visszapárásodni pedig...


Fater kocsija párásodik brutál módon télen, de az be is ázik.

Az enyémben nincs klíma... benyomom a fűtést, hogy langyos levegőt nyomjon az első szélvédőre és ha már lement akkor nem párásodik vissza.

2021. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Clinnel mosd le belülről, úgy nem fog párásodni vagy csak kevésbé. Ha mégis, irányítsd az ablakra a levegőt, meleget fújjon és pluszba ha van klímád azt is kapcsold be, húzd le egy kicsit az ablakodat menet közben. Ez így biztos, hogy seperc alatt le fogja szedni a párát.
2021. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Valóban leszedi pillanatok alatt, csak miután kikapcsolja visszapárásodik azt írta.


Nekem anno a picit lyukas fűtőradiátor okozta ezt.

Nem csöpögött annyira hogy megjelenjen a szőnyegen a fagyálló de a párolgása elég volt, hogy párásítsa az ablakot azonnal.

2021. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Pollen szűrőt cserélj. Nem biztosra de javítani fog a helyzeten. Klíma leállítása után ha nem fűtesz akkor parasodik ez normalis
2021. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

A pára főként a lehelletből kerül az utastérbe, és a külső levegő páratartalmából.

A meleg levegő sok párát tud felvenni, a hideg keveset.

Így amikor a bemelegedett telelehelt kocsit leállítod télen, ahogy kihűl, a benti relatív páratartalom kb. 100% lesz, a felesleg kicsapódik a hidegebb felületeken.

Amikor te beülsz és még belelehelsz 10-et a 100%-os paratartalomba, az azonnal ki fog csapódni, igazából mindnehol, de az üvegen kiemelten, mert annak nagy a hőtehetetlensége.

Mikor klíma nélküli kocsim volt, telen mindig a célegyenesben fűtés le, majd lehúztam tökig a 2 első ablakot, hogy kicsapassam a meleg párás levegőt a kocsiból.

Reggeli indítaskor meg azonnal indítottam beülés után, maxra nyomtam a hideg levegőt, amíg jeget kapartam, így a motor gyorsabban tudott melegedni.

2-3 perc után már legalább langyosat fújt azonnal mikor feltekertem, olyenkor még résre lehúztam az első ablakokat és indultam.

2021. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A szélvédőt belülről is jó alaposan pucold le sokat fog segíteni kegyetlen módon. Ne azzal a botba kapható clinnel csináld mert az egyrészt nem erre való, meg az csak a dzsuva töredékét szedi le amivel azt fogod elérni hogy ha a fény szembe éri a szélvédőt kegyetlen fátyolos lesz és alig fogsz kilátni majd belőle. Persze a clin akkor jó ha legalább a fél flakont rálocsolod és rengetegszer áttörölgeted de az már inkább pazarlás mint hasznos. Lehet kapni kimondott autó üvegre való tisztító szereket amik jóval drágábbak de sokkal jobbak is. Befújod jól áttörölgeted és kész is. Egyrészt alig fog párásodni, jobban is kifogsz látni tőle és nem hagy foltot sem.

Léteznek párásodás gátló szerek is erre vagy páramentesítő. Az sem rossz csak úgy kell csinálni hogy hagyj olyan részeket ahová letud csapódni a pára, a szélvédő látóterét lekezeled vele meg az oldal üvegeken is annyit hogy kilássál belőle a többit meg úgy hagyod.


Aztán ott a pollenszűrő amit érdemes cserélni, sokat nem javít de minimálisan segít meg azt amúgy sem árt évente cserélni. Ha van klímád ami működőképes használd erre, oké hogy az autót visszafogja meg nehezebben tölt fel az akku főleg ha keveset mész vele, akkor időnként az akkut töltsd fel töltővel. A klíma tényleg gyorsabban leszedi a párát és persze időnként nem árt megjáratni télen is legalább havonta ha nem akarod hogy a tömítések tönkremenjenek mert nincs meg a gáz keringés a rendszerben ami adja a kenést a tömítéseknek hogy jobban tömítsenek meg a kompresszornak is jó ha megvan járatva, mert ha csak nyáron kánikulába arra a 2-3 hónapra kapcsolod fel akkor azt fogod észre venni hogy nem fog fújni semmi hideget.

2021. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%

Egyszer én is jártam hasonlóan. Hetekig nem tudtam rájönni, hogy mi változott (előtte nem volt ilyen gond), mire feltűnt, hogy a szervizben átállították a levegőztetőt "kintről szívja be" állásról "a bentit forgassa" állásba.

[link]

2021. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

Hetekig nem vetted észre a műszerfalon a kapcsolók állását ?


Az igen !

2021. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Örülök neki, ha te minden indulásod előtt alaposan átnézed a fűtés/hűtés minden beállítását...
2021. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!