Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire elterjedtek az...

Mennyire elterjedtek az önvezető Teslák Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Jelenleg én még el sem tudom képzelni, hogy ezzel a káoszos (például pesti) forgalommal hogyan tudnak megbirkózni? Jó úton halad ez a technológia?

2021. nov. 22. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Az önvezető autóknak normális útra van szüksége és itt azt írtem hogy za összes útburkolati jel a helyén van, nem csak ímmel-ámmal mint nálunk. Hiányzó útburkolati jel miatt okozott már Tesla balesetet.


Amíg ilyen nincs mindenhol nálunk addig...

2021. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez kicsit úgy hangzik, hogy akkor kábé soha (itthon). Pedig szeretném komolyan venni magamat, amikor azt határozom el, hogy 10-15 év múlva én is ilyen módon fogok közlekedni. :(
2021. nov. 22. 14:56
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezzel a káosz is forgalommal még egy ember sem tud mindig megbirkózni , miért várnál ezt egy géptől?
2021. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Autópályákon azért általában megvannak az útburkolati jelek ( elég szar, hogy az általában ebbe is nele kellett írni xD ), ott ezzel nem nagyon lenne gond.
2021. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

A tevhitekkel ellentetben nincsenek kereskedelmi forgalomban levo onvezeto Teslak. Se Magyarorszagon, se mashol.

A Tesla-nak van egy Autopilot nevu rendszere, ami meghatarozott korulmenyek kozott (lenyegeben autopalyan) atveszi a kormanyzast illetve a gazadast/fekhasznalatot. De hivatalosan ekkor is a sofor felel a vezetesert. Varosban a rendszer nem aktivalhato.


Egyszer biztosan mukodni fog ez a dolog, de addig, hogy ez a rendszer tetszoleges korulmenyek kozott (akar varosban is) megbizhatoan mukodjon, az meg hosszu evek munkaja.

2021. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Tehát nincsenek kereskedelmi forgalomban lévő önvezető Teslak csak olyan Teslak amik önvezetők. Nab+ :D
2021. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az tiszta sor, hogy a sofőr felel. Nem gondoltam, hogy aludni lehetne a volánnál (bár talán Handras-nál vagy valahol láttam ilyet). Ha baj van, be kell ez embernek avatkozni, ez elhiszem, hogy sokágig kikerülhetetlen. De nem tudtam, hogy városi forgalom mellett ez itthon lehetetlen még, illetve a beavatkozás is úgy lenne egészséges, ha egy pár órás úton 1-2 alkalommal lenne rá szükség, nem percenként, de ezek szerint ez még álom. Működő forgalmi tesztet egy San Francisco-i Teslával láttam, illetve egy Volvóval Göteborg. Ott mind a kettő működött úgy, hogy a sofőr órákig csak utas volt a város forgalomban.
2021. nov. 22. 15:15
 8/17 A kérdező kommentje:
*Göteborgban
2021. nov. 22. 15:16
 9/17 anonim ***** válasza:
4%
Beülsz egy taxiba, behunyod a szemeid, s mintha önvezető Teslában ülnél.
2021. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%
#2 Pedig az 1-es jól leírta. Az önvezető autók a burkolati jelek alapján vezetik magukat, anélkül vakon mennek. Persze ha nem talál burkolati jelet akkor is vezeti magát, szépen félre áll.
2021. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!