Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy + alakú útkereszteződésben...

Egy + alakú útkereszteződésben az úttest forgalmának irányítására szolgáló fényjelző készüléknél (autósok lámpája) és a gyalogosok forgalmának irányítására szolgáló fényjelző készüléknél (gyalogosok lámpája) mikor lesz zöld a gyalogosok lámpája?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez a rendszer? Nyilaszöldnél és telezöldnél más? Amikor autóval vagyok és nekem piros van, akkor az előttem áthaladó gyalogosnak zöld. És ha például balra kanyarodok, akkor az azon az úttesten áthaladó gyalogosnak zöld jelzése lesz? Vagy egyszerűen csak annyi a megoldás, hogy mindig nézzem a gyalogos lámpáját is, amikor bekanyarodok? Kezdő, tanuló vezető vagyok, még nincs jogsim.

#zöld #kereszteződés #közlekedési lámpa #nyilaszöld #gyalogos elsőbbsége
2021. dec. 5. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Telezöldnél a gyalogosnak is lehet szabad jelzése a kanyarodó irányokban. Egyenesen előtted soha.

Nyilat firmáló zöld jelzésnél elvileg lehet a gyalognak is zöld, de gyakorlatban nincs ilyen.

2021. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha telezöldnél kanyarodsz, akkor lehet a gyalogosnak is zöld.


Ha egyenesen mész vagy nyilas-zöldnél kanyarodsz, akkor (elvileg) piros kell legyen a gyalogosoknak.

2021. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszer piros lámpánál álltam balra kanyarodás előtt és megfigyeltem, hogy tőlem jobbra a keresztező úton áthaladó gyalogosoknak (akik a mi útszakaszunkkal párhuzamosan kelnek át a keresztező úton) ugyanúgy piros lámpájuk volt (azon volt visszaszámláló, az autósokat irányító lámpán nem) és amikor azoknak a gyalogosoknak a lámpája zöldre váltott, az autósoké is pont akkor.
2021. dec. 5. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok ilyen van.

És olyan is, hogy a gyalogosnak szabad jelése van, és ezzel egyidejűleg az oda jobbra, illetve balra kanyaridónak is.

2021. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában a veled párhuzamosan haladó gyalogosok veled egyszerre kapnak zöldet.


De nem feltétlenül. Pl. ahol nagy gyalogosforgalom van és nincs kanyarodósáv, ott sokszor külön fázisa van a kanyarodóknak és a gyalogosoknak, hogy ne torlasszák fel a forgalmat.

2021. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha például bekanyarodtam jobbra, a gyalogosnak is zöld jelzése van ott, de nem jön senki, akkor nem kell megállni, ugye?
2021. dec. 5. 16:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha a gyalogosnak zöld jelzése van, de nincs senki a zebránál.
2021. dec. 5. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A semminek nincs elsőbbsége. Természetesen nem kell megállni, ha senki sincs ott.
2021. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!