Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor lehet biztonságosan...

Mikor lehet biztonságosan elforgatni a kormányt hátramenetes kiparkolásnál?

Figyelt kérdés

Amikor kettő kocsi közé beállok szemből mindig bajban vagyok mert mikor tolatnék ki nem merem elkezdeni szedni alá a kormányt mert attól félek, hogy a kocsi elejével végighúzom a mellettem parkoló autó oldalát.


Ezzel nem is lenne gond ha mögöttem nincs parkoló autó, de ha mögöttem is parkolnak akkor nem tudom azt megcsinálni, hogy hátraengedem egyenesen majd ha kitolattam utána már csak egyszerűen megyek a dolgomra.


Ebből adódtak már problémáim és bár mindig megoldottam elég hamar a szituációt kötélidegeimnek köszönhetően de jó lenne ha nem lennének ilyen problémáim.


Hiába nézek erről videót felülnézetből és látom mikor kezdi el tekerni, amikor én vagyok ott akkor mégis megijedek mert vezetőülésből sokkal közelebbnek tűnik mint kívülről.


Emiatt leggyakrabban tolatva parkolok. Úgy egyszerűbb a kiállás.

Egyébként nagyon nagy problémáim szinte nincsenek is a közlekedésben, városi, országúti, autópályás vezetés megy mindenféle intenzitású forgalomban, a parkolóhelyekre való beállással sincsen gondom, sőt még a szűk ház alatti mélygarázsba ahová centizgetve kell beparkolni is simán beparkolok.


Egyedül ez a két kocsi közül való kiállás hátramenetben a halálom. Mondjuk gondolom ennek az az oka, hogy a mélygarázsba beállás, meg az országúti vezetgetés mindennapos rutinná vált, míg a két kocsi közül való kiparkolást elég ritkán szoktam kivitelezni. Gondolom ha többet gyakorolnám akkor hamar elsajátítanám ezt is.



2021. dec. 13. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nézed az elejét, és aszerint kormányozol.
2021. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Megválaszoltad magadnak. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Ha teheted tegyél ki valahol két kötelet meg rá valamit amir meghallasz ha nekimész és nézd meg mikor mész neki. Egyébként tolatva parkolni biztonságosabb is, mert kiállásnál kisebb a holttér. Tudom az áruházban rossz úgy pakolni, de ott meg szokott elég hely lenni kitolatásnál, meg amúgy is szabad korrigálni, ha nem fér ki elsőre.
2021. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagyon szűk a hely, akkor ez nem egyedi probléma, sokaknak kihívás lehet ez.

Egy módszert viszont tudok javasolni: a példa kedvéért legyen az, hogy jobbra hátra szeretnél kiparkolni. Ugye ilyenkor kiforduláskor a kocsi eleje a tőled balra parkoló jármű felé fog közeledni.

Ezért a manőver megkezdése előtt korrigálod a parkolási pozíciódat (hátratolatással majd visszaállással) oly módon hogy a tőled balra parkoló járműtől kétszer annyi hely legyen mint a jobbra parkolótól. Így már biztonságosan kezdheted meg a jobbra hátra történő kiparkolást szűk helyen is, hiszen több helyed lesz abba az irányba amerre az autó eleje közelíti a szomszédos járművet. Értelemszerűen a jobb visszapillantóban meg figyeled a távolságot a jobbra parkoló autótól,ha 10cm megvan az már jó.

Egyszer velem még 15éve úgy kitoltak, hogy kb. 20-20cm-re álltak mellém kétoldalról, a csomagtartón keresztül tudtam csak bemászni a kocsiba. Mondjuk a hátam mögött bozótos volt az igaz, de emlékezetes volt a mutatvány az biztos...

2021. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen alászedni csak akkor, ha már elhagyta az autód orra a másik autót.
2021. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Istenem, azt hittem csak én vagyok ilyen 😔 amúgy gyakorlással lehet korrigálni, amíg nem érzed ezen a téren is a kocsit, addig nehéz lesz, pláne, hogy izgulsz is. Velem is ez van, pláne amikor a tesvirek, meg a komor arcú ladás öreg urak úgy lesnek közben, hogy majd kiesik a szemük.
2021. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Erre nincs általános válasz. Nézed az elejét és próbáld közel tartani a melletted álló autóhoz
2021. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. dec. 14. 11:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha felkapcsolod a lámpát, akkor a fényezésen látod a visszatükröződését, amiből becsülhető a távolság. Ha ez segít... De inkább tanuld meg hol van a kocsi széle. Bármelyik autósiskolában szívesen várnak és ott következmények nélkül döntegeted fel a bólyákat.
2021. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Amikor a hátsó kereked már elérte annak az autónak a végét, amerre ki akarsz tolni, akkor már egy kicsit kezdheted fordítani a kormányt. (Vagy már előtte is, ha gyakorlottabb leszel.) Ne nagyon, csak minimálisan, hogy az első kerekek még majdnem párhuzamosak legyenek a szomszéd autókkal. Ekkor, ha mondjuk jobb felé tolatsz ki, az autód közepe elkezd lassan közelíteni a jobb oldali autóhoz, a kocsid bal orra meg a bal oldali autóhoz. Minél kintebb mész, annál jobban fordíthatod a kormányt. Mire a kocsid közepe kiér a jobb oldali autó végéhez, onnantól azt az oldalt már nem nagyon kell figyelni, csak bal oldalt a kocsid orrát. Ekkorra már elég szépen benne vagy a fordulóban, pedig még a kocsi fele a két kocsi közt van. Innentől már annyira fordítod a kormányt, hogy a kerék még mindig nagyjából párhuzamos legyen a szomszéd autóval, de a fordulás miatt ez már elég erős kanyarodás, és a kocsid bal orrát figyeld erősen. Ennyi, így szépen kitolsz, mire a bal oldali kocsi végéhez ér a te kocsid orra, már vagy 30 fokos szögben állsz, a kocsid hátulja a jobb oldali kocsi mögött van, és szedheted alá teljesen.
2021. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!