Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Négykerék (összkerék) meghajtá...

Négykerék (összkerék) meghajtású gépkocsira az első, hátsó vagy mindkét tengelyen levő kerekekre kell felszerelni a hóláncot?

Figyelt kérdés
Ahol kötelező a hólánc használata, táblákkal jelzett útszakaszokon (p.l. Ausztria), elég 2db hólánc, vagy 4db hólánc szükséges az összkerék meghajtású gépkocsikra?

2021. dec. 14. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Hóláncot mindig a meghajtott kerekekre teszünk, értelem szerint ha állandó 4 kerékhajtású (AWD) az autód, akkor mind a 4re.


Ha 4x4es, tehát kapcsolható összkerékhajtású, akkor mindig a meghajtottra. Tehát, a hátsóra mindig, az első kerekekre meg akkor, ha bekapcsolod a hajtást az első kerekre is.

2021. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Hóláncot mindig a kormányzott és hajtott kerekekre teszünk.


Ha hátul hajt, akkor praktikusan mind a 4-re, ha elől, vagy mindenhol, akkor elég csak előre.


Ettől persze még nem tilos mindenhova, csak felesleges.

2021. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Kettőt előre csak, sose tesznek fel 4 láncot, bár lehetne. Mindenesetre én a harmadik quattro Audimat hajtom, egyiken sem volt soha hólánc, csak a csomagtartóban, mert kötelező. Volt, hogy Erdélyben a nagy hegyekben ilyen 30-40 centis hóban mentem, a lökhárítóval toltam a havat, de ment akkor is. Vagy Madarasi Hargitára nem akartak felengedni a sípályára, amíg fel nem teszem a hóláncot, aztán belátta hamar a srác, hogy nem kell erre hólánc :) Egyébként nem minden AWD autó ilyen, vannak olyan 4x4 rendszerek, amelyek annyit sem érnek, mint egy sima elsőkerékhajtás.
2021. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

A lánc a megallasnal és az iranyitasnal is fontos, nem csak az elindulasnal.



Szóval, lehet hogy az audid nem akad el mert 4 kerékkel kapar, de megallni nem fog tudni olyan rövid úton, mintha lánc is lenne a keréken...

2021. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, de nincs gond a megállással sem, a fordulással meg pláne nem. 3 voltam
2021. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!