Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ónos eső után mikor lehet...

Ónos eső után mikor lehet biztonságosan elindulni?

Figyelt kérdés

Azt írják mindenütt, hogy várjuk meg amíg eláll az eső, akkor induljunk útnak. Viszont ma azt tapasztaltam, hogy miután elállt az eső, még jobban csúszik az út. Az autóra is teljesen ráfagyott.

Nem vezettem még ilyen körülmények között, mikor indulhatok el egy hosszabb útra (olyan mellékútról van szó, ahol nem sózzák az utat)?


2021. dec. 27. 11:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%
Persze, ha visszajön a tapadás. De ha nem?...
2021. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%
Valamennyi tapadás mindig van.
2021. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%
Fröcsögés 1.2.3...
2021. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy lehet olyat is hogy féktesztet csinál az ember, nyilván ésszel, aztán problem solved, el lehet dönteni bevállalja-e vagy sem.
2021. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Eskü sosem értettem, mit kell ennyit filozofálni. Ha dolgod van, beülsz az autóba, és mész, ha meg nincs, nem mész. Ha ónoseső van, mész lassabban.
2021. dec. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
Kanadában élek, itt majdnem, hogy folytonos veszély az ónos eső (mi "freezing rain"-nek hívjuk). Nem értem, miért kérnek mindenkit, hogy maradjanak otthon. Minnél jobban használva van egy út, annál kevésbé fagy le. Persze, ha nincs gyakorlatod, maradj otthon, de ha van, akkor szépen lassan simán el lehet indulni. Téli gumi, összkerékhajtás, és semmi gond nincs.
2021. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Pár hete Veszprémben esett esőre ónos eső, aztán meg hó. Lépésben haladtunk a városban.

Kis emelkedőkön egyhelyben kapartak a téli gumik. Többször kiszálltam tolni az előttem lévőket, hogy meglegyen a lendület az elinduláshoz.


#9-es hókotróján jót röhögtem. Szerencsétlen megjött a stábhoz jó nagy svunggal :DD Én sem szálltam volna ki utána percekig :D

2021. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

Miután a szélvédőről, a két első ajtó ablakairól és a tükrökről letakarítottad a jeget.

Elindulsz szépen, 30 km/h körül nyomsz egy satuféket, ezzel felméred mennyire csúszik, aztán go.

Erre mondják hogy a látási és útviszonyoknak megfelelően. Tükörjégen is lehet autózni, ésszel.

2021. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%
Menj biciklivel.
2021. dec. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!