Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mentőknek, tűzoltóknak,...

A mentőknek, tűzoltóknak, rendőröknek kell rögzíteni valamilyen formában ha kéklámpa és sziréna használatával közlekednek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen
2022. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Kell. Viszont hogy ne a vonulásból vegye el az időt az adminisztráció, így be mondják rádióba hogy mikor kapcsolják fel és le, így a rádió másik felén bennt tudják rögzíteni, esetleg később visszahallgatni.
2022. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Nekem azt mondták, hogy a GPS-ük automatikusan rögzíti.
2022. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
A mentőknek és rendőröknek az EDR rádió megfelelő bemenetére kötik a fény- hang- és egyéb állapotjelzéseket, amiket a diszpécser is lát. A Büntetés-végrehajtást nem ismerem, de a katasztrófavédelemnek pár száz rádiót beszereltem a járműveikbe, ott nem kellett az állapotjelzőket bekötni. Az összesre igaz, hogy menetlevélen kézzel is írni kell, hogy pontosan mikor, mettől-meddig használtak megkülönböztető jelzéseket. Az egyszeri rendőrjárőrnek minden egyes engedélyt kell kérnie az ügyeletes tiszttől a megkülönböztető jelzések használatára, ez alól kivétel a veszélyhelyzet.
2022. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
BKV/BKK zavarelhárítókat is Tetra rádión (ez rögzített) utasítja a Fődiszpécser, hogy pl. "Bekapcsolva irány a Keleti pu. troliterminál"
2022. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Mentőknél nincs diszpécser. Nagy általánosságban már minden mentőegység rendelkezik IFT-vel (tablet), melyen van egy kis lámpa ikon. Annak segítségével kell rögzíteni a megkülönböztető jelzés használatát. Ez másodpercre pontosan fel lesz tüntetve a mentési dokumentációban. A megkülönböztető jelzés használatát kérheti a mentésirányítás, illetve

a mentőegység vezetője.

2022. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 exronin ***** válasza:
52%
Az utolsónál a pont, a többi megint olyasmi, amihez lövése sincs, de leírja...
2022. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát én most vettem a fáradtságot és utánaolvastam. A jogszabály mindkét verziót említi. Szóval ja, tényleg lövésük sincs.


[link]


Ellenben az említett mentési dokumentáció nem létezik, legalábbis a megkülönböztető jelzés használatáról nincs szó benne. Az vagy valami egyedi doksi lehet vagy a válaszoló a linken is olvasható bejelentési kötelezettségre gondolt.

2022. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Nap mint nap készítem magam is a mentési dokumentációt, időnként rögzítem rajta a megkülönböztető jelzés használatát is. Ha szükséges és el nem felejtem. ;) Nem létezne!? Akkor nem értem miért nyomkodom évek óta a tabletet!? Természetesen létezik az! Régebben egyébként a menetlevélen jegyeztük és tűztük össze a mentési dokumentációs lappal. Ezek olvadtak össze a digitális korszak kezdetén, az IFT megjelenésével. Ez a mentőknél így megy.
2022. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!