Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Néhány embernek miért van...

Néhány embernek miért van mindig szerencséje a taplóskodásban?

Figyelt kérdés

Tegnap a főnököm társaságában szelhettem át Budapestet, ő vezetett.

A szentendrei úton alkalmanként 150-160-al ment ahogy a forgalom engedte.

Többször buszsávon ment, kanyarodósávokban előzött, pofátlankodott.

Már láttam máskor is forgalomban közlekedni, mindenki így ismeri.

Rákérdeztem, hogy milyen gyakran kap bírságot?

Erre mondta, hogy röhögni fogok, de 17 éve vezet, ez idő alatt egyetlen gyorshajtása volt amire 30 ezret kellett volna fizetnie, de eltörölték mert valami gond volt a trafi beállításával.

Egyszer meg 3 éve 3 pontot és 10 ezres csekket kapott öv miatt, de ezen kívül semmi.

Ő rengeteget jár a belvárosba, és bárhol van pofája megállni, eddig 4 posztot láttam ahogy vészvillogóval áll valahol, azt mondta hogy még ott se kapták el soha, kétszer volt, hogy kirohant a kocsihoz, és elengedték a közteresek, hogy menjen innét azonnal.

Illetve egyszer okozott balesetet, egy új ötös BMW-je volt (F10 azt hiszem) azzal hátulról letarolt egy másik autót elég nagy tempóval, ketten meg is sérültek, de nem akartak mentőt hívni, meg rendőrt se.

Telefonszámot cseréltek, kifizette nekik az autójukban a kárt, meg állítólag még később 100 ezret adott nekik, de abból se lett semmi ügy.

(pedig ketten másnap rosszul voltak, és agyrázkódással kórházba kerültek)


Csak így belegondoltam, hogyha ő most halálos balesetet okozna mondjuk, akkor a hírekben az lenne, hogy büntetlen előéletű, egy gyorshajtása se volt, és hogy kb. makulátlan a rendőrség előtt az öves ügyét leszámítva, és ezt vennék figyelembe a bíróságon is mint enyhítő körülmény.

Vajon mennyi ilyen lehet még? Vagy ő tényleg különösen szerencsés ebből a szempontból?



2022. jan. 7. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért lássuk be, Magyarországon sosem volt nehéz láthatatlannak maradni a rendőrség előtt. Soha nem volt jellemző a közlekedésrendészet masszív közterületi jelenléte és igazából mindig csak megy a rendőrség az események után . A közlekedők is elég halvérűek: nem bátorítok senkit önbíráskodásra, de ha nem tolerálná a társadalom túlságosan is az ilyen vezetési stílust, akkor szintén idővel kiveszne.
2022. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek az elsővel, én igyekszem nem engedni az ilyen embereknek, de egyszer írtam erről egy kommentet, és kb mindenki nekem esett, hogy én is tahó meg önkéntes rendőr vagyok mert nem engedem be a tolakodókat.

Szerintük rájuk kell hagyni, nem ér annyit, nem az én feladatom, és majd a rendőrség intézkedik. (ja)

Pedig ha megelőzne 20 autót, aztán beakarna kéredzkedni, de utána 50 sem engedné vissza többé egy se csinálná ezt.

2022. jan. 7. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert itthon semmi ek nincs következménye.

Még ha ott is van a rendőr, elücsörög a kocsiban, inkább félrenéz. Pedig amúgy Budapesten havonta 1 milliárdot simán be lehetne szedni ezektől.

Ha be lenne kamerázva a város, akkor a többszörösét is.

2022. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog fontos ezzel kapcsolatban szerintem.


Az első, hogy férfiasan bevallom én is sokat szabálytalankodok. Azért nem ilyen durván mint ahogy a főnöködet leírtad, ezt a klasszikus pofátlankodást, amikor valaki más kárára akar előbbre jutni azt én is kifejezetten utálom és nem is csinálom. De néha gyorsan megyek, átcsusszanok a piroson, behajtok/megfordulok ott ahol nem lenne szabad, tilosban parkolok, etc. És egész egyszerűen azért van ez így mert megéri. Tudom durva ebbe belegondolni, de tényleg. Vezetek 12 éve kb., ez alatt ha 3 büntetést kaptam (mondjuk max 100ezer forint értékben), akkor szerintem sokat mondok. Ehhez képest spóroltam ezekkel a manőverekkel viszont rengeteg időt és megkíméltem magam rengeteg idegeskedéstől. Megéri. Várom egyébként mindig hogy megbüntetnek valamiért, már előre eldöntöm hogy zokszó nélkül befizetem, de soha nem történik semmi:D Azt mondom szinte következmények nélkül lehet bármilyen szabálysértést a forgalomban elkövetni (de még egyszer, se nem pofátlan se nem életre veszélyes manvőverekről beszélünk).


Ebből következik viszont a másik dolog, ami a fő baj, hogy a következmény nélküliség miatt sokan, hozzám hasonlóan, élnek is ezzel az eszközzel saját előbbre jutásuk érdekében. Ez viszont sajnos azt tanítja meg a többi, alapvetően normálisan közlekedő sofőrnek, hogy így lehet hatékonyan előbbre jutni, és ők is elkezdenek ugyanígy vezetni. Azért amikor 10 perce állsz a dugóban a pirosnál és azt látod hogy húznak el melletted a kanyarodó sávban a végül majd a sor elejére visszaerőszakoskodó autók, akik miatt egyébként a szabályosan várakozók nem tudnak haladni, akkor azért szerintem sokan vannak akik egy idő után úgy vannak vele hogy bassza picsa, kirántom én is, leelőzöm a sort, visszamegyek az elején aztán lesz ami lesz. Így van az, hogy egyre szarabb itthon közlekedni, ahelyett hogy egyre jobb lenne, és ez főként nem forgalomszervezési, hanem mentalitásbeli kérdés.


Tehát én is összességében sokkal jobban örülnék, ha mindenki minden egyes szabálytalanságáért meg lenne büntetve, és pár év alatt megtanulnánk szabályosan, emberi, azt mondom nyugati módon közlekedni. Sokkal jobb lenne. De nem így van, úgyhogy viszont a meglévő eszközökkel töreledmesen bevallom én is élek. Viszont szerintem ebben a szituációban nem a játékost, hanem a játékot kell utálni. Don't hate the player, hate the game.

2022. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Én is tahó vagyok még nem kaptam pontot se.

Ez ilyen , ha lehet, akkor megyek

2022. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki rutinos tahó, az abban is rutinos, hogy hogy kerülje el a lebukást. Aki nem hajt gyorsan, az simán belefut egy kint felejtett 30-as táblába, éa mögötte a rendőrbe, a rutinos gyorshajtók tudják hol kell vigyáznj.
2022. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magával a busz sávban kozlekedokkel, a kanyarodó sávban elozokkel és a szabálytalanul parkolokkal nekem nincsen bajom, mert valljuk be hogy mindenki csinálta már. Alapvetően a gyorshajtassal se mert a forgalom ritmusát követi mindenki de amikor ilyen nagy arccal minden kovetkezmenyt leszarva közlekedik az baj és balesetveszelyws, nagyon
2022. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!