Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A büntetőfékező miért hibás...

A büntetőfékező miért hibás ha balesettel végződik a dolog?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy egy barom, én is annak tartom, de a kresz szerint mindenképp meg kell tudni állni az előttem haladó mögött. Nemrég volt két eset is büntetőfékezés miatt, egyik sem a büntetőfékező bevágásakor közvetlen történt hanem már a fékezgetés közepette, mégis a büntetőfékezőt felelősségre akarják vonni mint a baleset okozóját. Ha bevágáskor történik a baleset értem de így nem.

2022. jan. 15. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Olvasgathatnád gyakrabban is a kreszt. Létezik egy olyan fogalom, hogy követési távolsàg ellopása. Ajánlom figyelmedbe.
2022. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1. Ki is emeltem, hogy egyik esetben sem erről van szó a kamerafelvételek szerint!
2022. jan. 15. 18:45
 3/15 anonim válasza:
95%
A kérdésben benne van a válasz. Azért mert büntetőfékezett.
2022. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, ha egyszer esélyed sincs biztonságos követési távolságot kialakítani , akkor miért lenne reális elvárás ez?
2022. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Helyből közuti veszélyeztetés. Nem termethetsz szándékosan vészhelyzetet.
2022. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Hippodrom ***** válasza:
91%
A kresz szerint nem lehet akadályozni,zavarni,veszélyeztetni.A büntetőfékezés kb egyszerre minden.
2022. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
"A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."
2022. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Oké ezek így érthetőek. Csak mindig azt mondják minden esetben a hátulról érkező a hibás tök mindegy miért fékezett az előző a rendőrt nem fogja érdekelni. Ezért kételkedtem.
2022. jan. 15. 19:58
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Mert a KRESZ-ben az is szerepel, hogy indokolatlanul nem szabad intenzíven lassítani.

#8: ez igaz is, ha nincs szándékos veszélyeztetésről szó, büntetőfékezés esetén viszont van

2022. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

"Csak mindig azt mondják minden esetben a hátulról érkező a hibás"

Ez egy alapelv, de a körülmények felülírhatják.

Pl. a büntetőfékezésnél nem beszélhetünk nem megfelelő követési távolságról. Mivel a követés az egy huzamosabb ideig tartó folyamat. Nagyjából azonos, de legalábbis nem hirtelen és folyamatosan változó sebességet tételez fel. Ha a büntetőfékező nem teszi lehetővé egy állandó követési távolság betartását az állandó fékezgetése miatt, akkor ezzel a követő autós felelőssége megszűnik. Csak a büntetőfékező felelőssége marad, a KRESZ több pontjának megsértése miatt.

2022. jan. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!