Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mai nap egy kereszteződéshez...

Mai nap egy kereszteződéshez érve balra szerettem volna továbbmenni. A besorolás előtt piros volt a lámpa, viszont amikor megálltam-elsőként-akárhonnan próbáltam nézni, a lámpa mögött volt a Nap, semmit nem láttam a lámpából. Mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés
Én valószínűleg átmentem a piroson, megvártam azt a lehetőséget, amikor biztonságosan tudtam balra továbbhaladni. Rendőrség mennyire lett volna megértő?

2022. jan. 22. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Hajolgattam volna, hogy ne a visszaverődő napfényt lássam. De ha egyedül állok ott, akkor vissza is tolattam volna kicsit.
2022. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Úgy mozgatod a fejedet, hogy a lámpa pont kitakarja a Napot és akkor látod mit mutat.

Esetleg hátrébb tolatsz vagy megvárod, míg a mögötted álló ráddudál.


A rendőr már ezerszer hallotta ezt a béna kifogást, nem hiszem, hogy meghatja. Főleg, hogyha a fedélzeti kamera is felvette.

2022. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az én kamerám is felvette, bármennyire dőltem jobbra balra előre. Én sem gondoltam, hogy ennyire tud zavarni, kifogásnak véltem én is, de sok esetben haladás közben is 30-ra kell lassítani, mert semmit nem látok a naptól. Létezik a jelenség, nem csak a lámpánál.
2022. jan. 22. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

ha nézed a pilótafülke felvételeket, akkor ott is láthatsz pont olyan szitut, mint amibe te futottál bele..persze ott nincs rendőr, de a kifútópályával egymagasságban lévő Nappal nehéz megbírkózni...eddig mindenk megoldotta.


Odatartod a napszemüveged, és akkor már szűrten látod a lámpát(is)

A napokban jártam így, az Egér útról a reptér felé kanyarodva nem láttam a piros lámpát..inkább megálltam(és jól tettem)...aztán a napszemüveggel oldottam meg..a tükörből láttam, más is szenved.

Abban a kereszteződésben elnézni egy piros jelzést, hatalmas tragédia lehet belőle.

2022. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te kamerádra gondoltak előtted, hanem a rendőrautóban lévőre. Ha van neki, kevesebb a mozgástere az ejnye-bejnye nem néztem óda alighanem kiesik.

Nap nélkül is van úgy, hogy nem látod a lámpát. Ha nem sikerül olyan pozíciót találni, hogy tisztán érzékelni tudod, akkor nem marad más, figyeled a forgalmat. Abból ki tudod következtetni, mehetsz-e.

Vagy ha egy mögötted lévő rápöttyent a kürtre.

2022. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

"sok esetben haladás közben is 30-ra kell lassítani, mert semmit nem látok a naptól"


Napellenző ezért van. Használhatsz napszemüveget is, ha érzékeny szemű vagy. Meg ha már most panaszkodsz a napsütés miatt, akkor mi lesz nyáron?

2022. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van szemüvegem, nem vennék fel még egyet. Nem panaszkodom, véleményekre voltam kíváncsi. Tudom, hogy a rendőr kamerájára gondolt. A repülőgép le tud szállni a pilóta beavatkozása nélkül is. Nyáron kevésbé zavaró, de laikusok között nem mennék bele fizika,- csillagászati eszmecserébe.
2022. jan. 22. 17:57
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem látsz, akkor nem kell vezetni, amíg nem konzultáltál az orvosoddal.
2022. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Azt kell mondjam, hogy egyetértek az előzőekkel, ne vezess!


Én is rühellem a napfényt, pláne, hogy a dioptriás napszemüvegem nem polarizált (sajna a kontaktlencse és a polaroidom nem opció mivel a rohadt maszk miatt szinte 2 havonta kötőhártya gyulladásom van)… de olyan még nem volt, hogy ne tudtam volna megállapítani a lámpán, hogy melyik része világít vagy ne lett volna a napellenző elég (pedig extra alacsony vagyok)


Viszont anyám szürkehályogjának az első tünete volt, hogy nem látta napfényben a lámpákat

2022. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Na, megjött a lepontozóbrigád, látom. Abban mi volt negatív, hogy használjon napellenzőt meg napszemüveget? Én is használom, ha zavar a napsütés.
2022. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!