Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kecskeméten miért dudált 5...

Kecskeméten miért dudált 5 percen keresztül egy vonat ma este 18:35-kor?

Figyelt kérdés

Külvárosból hallottam, folyamatos dudálásra mentem ki, csak egyszerűen nem tudom, hogy mi lehetett, érdekelne.

(Amúgy a vonatokon 2 kürt van, két szólamban szólnak, és most 3 perc után az egyik kürt el is némult. Aztán újrakezdődött, és akkor a másik kürt némult el.)


Szóval ha valaki épp tudja, akkor köszi a választ előre is!



2022. febr. 23. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ott ismerte meg a mozdonyvezető a feleségét😂😂
2022. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
LOOOOL
2022. febr. 23. 19:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, ez konkrétan miért történt.

Hasonlóhoz akkor volt szerencsém, amikor felakadt a kürt EP-szelepe, és csak hosszú és heves győzködésre (=Zbr karral való heves ütlegelés) tért vissza a levegő útját elzáró állásba :)

2022. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oh wow, ez jól hangzik. Ilyenkor amúgy van a mozdonyvezetőnek valamilyen fülvédője, amit felvehet, miközben a kürt ütögeti? Mármint ha konkrétan a kürtöt kellett ütögetni a karral, én nem értek annyira hozzá, csak zenészként annyit tudok, hogy a kutyám ugatása is sérti a fülemet, a túl közelről hallom hahaha.
2022. febr. 23. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
azért dudált, mert valami nagyon nem tetszett, és pont leszarta, hogy feljelentik. Itt az Egér út mellett a Kelenföld felé van egy lámpa, annál fordult elő pár hónapja, hogy Kelenföld nem engedte be az éjjel három órai teherszerelvényt. Fél óra várakozás után a masiniszta ráállt a dudára..még Albertfalván is felébredtek, gyakorlatilag fél Újbuda..valaki odarohant, hogy miért teszi? Akkor elmondta. Fel is jelentették rendesen.
2022. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, nehéz lehet a mozdonyvezetőknek ilyen rendszerben, bár az éjjel három az elég durva, talán ott nem kellett volna ráülni a dudára.
2022. febr. 23. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja szerintem is beragadt az EP szelep.

Velem ez a mozdonyszerelői munkakörben töltött első napjaimban történt meg. A nyitott műhelyajtón keresztül tutult befelé a mozdony a csarnokba. Futottak ki a többiek, hogy biztos tűz van. Amikor látták, hogy csak egy balf.. akkor páran visszafordultak seprűnyélért és azzal kergettek :D


De például halálesetkor is szoktak kürtölni. Ha egy kolléga elmegy, akkor van egy kis tisztelgés.

2022. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hű, érdekes, köszönöm, nem tudtam a haláleset tisztelgésről! Vagyis hát, annak lehetőségéről.
2022. febr. 24. 04:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Még olyankor szokott lenni vad kürtölés, amikor kitolnak egy vonatot , pl kikapcsolt felsővezeték alól dízellel tolnak feszültség alatti szakaszra villamos vontatású szerelvényt. De ott nem egy nagyon hosszú , hanem több hosszú illetve rövid kürt van, függően attól hogy kezdi vagy befejezi a kitolást.
2022. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, most mi volt, de én hallottam ilyet egy 48 vagy 49 évesen meghalt vasutas temetésén. Az ingavonat személyzete tudta, hogy mikor van a temetés, és mivel pont akkor mentek arra, végig húzták neki, ameddig a falu mellett haladt a vonat.
2022. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!