Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 10ből 9 autós miért nem jelez...

10ből 9 autós miért nem jelez kifele menet körforgalomból?

Figyelt kérdés
Autoskent ill. kerékpárosként is kérdezem. A masik fel meg találja ki hogy merre megy. Egy iranyú utca végen se jeleznek. Biztos egyenesen akarnak menni... van baj😏
2022. márc. 3. 10:38
1 2 3
 1/22 MGéza ***** válasza:
35%

Szokás, biztos félnek hogy kiég, vagy úgy felejtik. :) Körforgalomban a "nekem van elsőbbségem" lazaság, meg úgyis látja ha kimegyek felfogás uralkodik. Szabályosnak nem szabályos, de sokan szerintem vizsgán használták utoljára az irányjelzőt. Tanulságos az önkéntes rendőrt játszó budapesti autósok szövetségének youtube csatornájának gazdája, akit a kreszprofesszor induláskor azonnal buktatott egy próbavizsgán, mert ő aztán mindent tud, de persze rögtön úgy kezdte, hogy a parkolóból kiálláskor nem indexelt. Egy munkatársam vizsgán azért bukott(szigorított) mert sávváltást se jelezte, szóval hidd el, gyakran csak a másik autó mozgásából tudod hogy merre fog menni, sajnos.

Egyirányú utca más kérdés. Nálunk például elfordul olyan egyirányú ami a kétirányú utcával szemben elsőbbséges, na ott mehet tovább irányjelző nélkül természetesen.

2022. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A körforgalmat mondjuk én sem értem, pláne azt, aki ráadásul belülről vágódik kifelé mindenféle jelzés nélkül...Rohadt megtévesztő és nyilván így balesetveszélyes is lehet. De azért az túlzás, hogy 90% nem használ, ennél szerencsére több embernek van esze.
2022. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy sokan indexelnek csak "a rendőrnek", kihajtas közben, mikor már úgyis mindegy.
2022. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2. Megfigyeltem többszor is, nem tulzas a 90%🙄 sajnos. Na jo, legyen 75. De akkor is rengetegen nem hasznaljak...10 percig neztem az autosokat, eleg sokat szamoltam aki nem jelzett.
2022. márc. 3. 11:19
 5/22 anonim ***** válasza:
55%

4-es, melyik városból származik ez a megfigyelésed?

Én kb. egyharmadánál látom, hogy nem indexel. Ezt is nagyon sokallom.

2022. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Nálam sokszor van olyan, hogy kiteszem az irányjelzőt, de visszakattan. Ez kívülről bizonyos szögből látszódhat úgy, hogy nem irányjelzek, ha csak egy pillanatra néz rá az ember.
2022. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
#6: igen legtöbb körforgalom annyira kicsi, hogy nem is mindeig lászik az index és ráadasul akijáratjelző táblákat is mindig úgy rakják, hogy pont a lényeget takarja
2022. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%
Amerre én közlekedek, ott fordított az arány, tehát 10-ből 9 jelez. Dehát nagy ez az ország.
2022. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Itt Szlovákiában is igy van ám. 😝
2022. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9%
Egyrészt nem igaz amit mondasz, a legtöbben jeleznek kifelé. Másrészt vannak kisebb körforgalmak, ahol a sok kormánytekergetésben és figyelésben nem jutsz odáig, hogy jelezz is kifelé, velem is előfordul néha.
2022. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!