Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tanuljak meg párhuzamos...

Hogyan tanuljak meg párhuzamosan parkolni? Ahova költözök, ott csak így lehet megállni. Kép lent.

Figyelt kérdés

Lakást néztem, próbáltam 1 percet szenvedni 2 auto közé beállni, aztán gyorsan inkább a bolthoz álltam át. De hosszú távon ezt nem lehet.

[link]


2022. márc. 12. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Gyakorlással, máshogy nem lehet. Itt egyébként meglehetősen sok hely van, úgyhogy elég jól lehet korrigálni ha kihasználod az út szélességét.
2022. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sehogy se megy, max ha több autónyi hely van. 2 autó közé nem tudtam soha beállni,hiába volt elegendő hely. Nincs ki segítsen elmagyarázni és gyakorolni. Arra lenne szükségem.
2022. márc. 12. 10:32
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Kimész egy nagy üres placcra. Valami szivaccsal és kartonnal imitálod a parkoló autókat(vagy amivel tudod) és gyakorolsz. Másképp nem megy.
2022. márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az lesz. Videókat nézek épp. Ma is megyek másik lakást nézni, ott is biztos csak így lehet megállni. Ha szerencséd van, les ott is a közelben bolt és oda tudok állni. Forgalmat sem akarom feltartani.
2022. márc. 12. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Pofon egyszerű, csak tudni kell a technikát.

1. Beállsz a hely előtt lévő autó mellé, hogy a 2 autó vége kb egy vonalban legyen (inkább te legyél kicsit előrébb)

2. Ütközésig tekerve a kormány elkezdesz betolatni a helyre.

Amikor a külső oldali tükrödben meglátod a mögötted álló autó messzebb lévő fényszóróját (esetleg picit hamarabb, valahol a 2 lámpa között) gyorsan visszakormányzol egyenesbe.

3. Egyenesen gurulsz hátra, amíg a hátsó kerékkel a padkához nem érsz.

4. Parhuzamos pozícióba kormányzod az autót.

2022. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alap, hogy előre menetben csak akkor próbálj beállni, ha ott van legalább két autó-hossznyi szabad hely... később elég lehet másfél is, rutin kérdése, de ha csak egy autónak elegendő a hely, oda tolatva lehet beállmi.

Tolatásnál a szabad hely előtt álló autó, és a te autód vége legyen egyvonalban, úgy biztosan nem tudsz neki menni.

Teljesen betekered a kormányt, tolatsz, amikor az autó az út szélével kb 45 fokos szöget zár be, egyenesbe állítod a kormányt, úgy tolatsz tovább, és amikor az autó vége a padkától kb 30centire van, kitekered a kormányt teljesen balra.

Így az autó eleje szépen bekaszál a parkoló helyre.

Gyakorolni kell, leírásból nem lehet megtanulni, csak egy lehetséges "mankót" írtam le, de léteznek más féle "mankók" is.

Nagyon fontos, hogy lassan csináld, figyeld a tükröket.

Gyakorláshoz keress előbb nyugis helyeket, és tudatosítsd magadban, ha jönnek mögötted, amikor te éppen tolatva állsz be a parkolóhelyre, akkor se kapkodj, meg fog állni, megvárja azt a néhány másodpercet.

2022. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én le szoktam fordítani a jobboldali tükrőt, mikor ilyen helyre tolatok be, két autó közé, hogy lássam a hátsó kereket és a patkát. Onnantól már szépen mellé tudom irányítani az autót.
2022. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Majd az oktató megtanít, amikor csinálod a jogsit
2022. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Videókat is néztem. Nagy segítség, hogy egy autónyi helyre ne akarjak beállni előről. Ezt rég el is felejtettem, azert nem sikerült. Tolatva bem szoktam sehova beállni. Azt kellene akkor gyakorolni.
2022. márc. 12. 22:58
 10/12 anonim ***** válasza:
èn kiraktam kèt kukát, ès közè parkoltam. Párszor felborult, de nem lett semmiben se kár... sose húztam meg senkit...
2022. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!