Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem kötik be sokan a...

Miért nem kötik be sokan a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Én mindig bekötöm még indulás, és ha más nem teszi, akkor rászólok.
2010. szept. 15. 00:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Azért mert ha véletlen baleseteznek az autóval és folyik az üzemanyag nem lenne idejük kimászni a robbanás előtt a kocsiból.
2010. szept. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

ez a robbanás hülyeség! az amcsi filmek nagyítják fel a dolgot....


amúgy azért nem kötöm be magam, mert iszonyatosan idegesít. és inkább haljak meg, minthogy egy roncsként éljem le az életem. így is van elég bajom...

a párom mindig beköti magát, de engem szerencsére nem aszogat. csak anyukám, de ő nem szokszor utazik velünk.

jó, akinek fontos, megértem, hogy beköti magát, semmi bajom vele, csak engem hagyjon békén.

2010. szept. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudok igazságot tenni a biztonsági öv használói és ellenzői között! Kutatások igazolták, hogy kisebb sebességnél igen hatásos, de nagyobbnál...

Az ellenzőknek álljon itt egy példa:

Hárman utaztak egy kocsiban: férj, feleség és a férj üzlettársa. Csak az üzlettárs kötötte be az övet(az "anyósülésen" ült). Frontálisan ütköztek, a férj és feleség temetése egy napon volt (három nap múlva), az üzlettárs 10 nap múlva saját lábán távozott a kórházból.

(A férj és felesége a testvérem és a sógornőm voltak)


Ellenpélda is van:

Egy barátom 120-al ütközött frontálisan, (öv bekapcsolva, légzsák működött), 3 heti kóma után tért magához. De életben maradt. Viszont 3éve beszédre, mozgásra képtelenül, állandó fájdalmakkal fekszik egy ágyban, állandó felügyeletre szorul. Ez nagyon megviseli őt is és a családját is, úgy lelkiekben, mint fizikailag.

Élet ez?

(az orvosok szerint a bénulást az öv által okozott nagy rántás okozta)

Nehéz igazságot tenni. Kis sebességnél biztos segít az öv, de nagyobbnál...

2010. szept. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert jogom van úgy meghalni, ahogy akarok, és ha közben másokat is megölök, már nem vonhatnak felelősségre!


:D

2010. szept. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha mindenki bekötné magát, akkor már sem a párom, sem apám nem élne. Mindkettőjük életét az mentette meg, hogy nem volt bekötve az övük (a mentősök és a tűzoltók mondták).

Másik példa: egyik barátnőm úgy ütközött, hogy be volt kötve. Két hét kóma után halt meg.


Én egyéni felelősség kérdésévé tenném a biztonsági övet. Tehát ne büntessenek ha nem használod, hanem saját felelősségedre ne használhasd. Az tuti, ha rámszólnál, hogy kössem be magam még jól szájon is vágnálak...

2010. szept. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
én biztos nem szólnék érte. mindenki magának fizeti a büntetést akkor minek szoljak?
2010. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én egyéni felelősség kérdésévé tenném a biztonsági övet. Tehát ne büntessenek ha nem használod, hanem saját felelősségedre ne használhasd. Az tuti, ha rámszólnál, hogy kössem be magam még jól szájon is vágnálak..."


És olyanról hallottál már, hogy az autóból kirepülő ember ölte meg a másik autóban utazót, aki egyébként túlélte volna? Mert volt ilyen...

2010. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

15:30

most őszintén...erre mekkora az esély? minimális.

2010. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:20


Kár esélyeket latolgatni.

Akárminek esélye van, és jobb megelőzni.


Amúgy én mindig bekapcsolom.


6-7 évvel ezelőtt amikor mentünk Angliába, a franciáknál egy pihenő megállóban a rendőrök kint voltak egy rendőrautó után kötött utánfutóval. Az utánfutón egy komplett Peugeot kocsi volt, motor nélkül, egy hossztengelye körül forogni képes szerkezetre erősítve.

Be lehetett ülni, bekapcsoltad az övet, a rendőr megfeszítette, hogy az övfeszítő üzemeljen, majd ajtó csukás után egyszer jobb oldalára utána vissza a bal oldalára fordították a kocsit. Utána a bal oldalról egy teljes fordulat át, majd ugyanez vissza.

A második fordulat után fejjel lefelé megállítottak minket. 1-1-ben ott "lógtunk" és csak az öv tartott a helyünkön.


Utána mondta a rendőr hogy ezzel azt mutatták be milyen amikor lesodródik a kocsi az útról, és pörögni kezd. Hát tuti szétvertük volna magunkat a szélvédőn öv nélkül.

Ami érdekes azt mondta, ez kb 45-50 km/ó sebességnek felel meg, nagyobb sebességnél kicsit jobban pörögtünk volna, csak annyira nem forgatták meg.


Van róla fotó otthon CD-re kiírva, ha nem felejtem el teszek majd fel.

2010. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd pl ha 3-an nyomorognak hátul alig férnek el nehéz. Oktatónak, mentősnek, taxisnak nem kötelező bekötni. Normál utasnak ha nem köti be a rendőr a vezetőt bünteti meg. Bizonyos baleseteknél az a jó, ha be van kötve, máskor ha nem. Pl ha busz felborul jobb ha fixen rögzítve vagy. Ha kigyullad vmi szar, ha nehezebben tudsz kiszabadulni, bár akkor nem biztos, h csak az öv akadályoz.A statisztika azt mutatja, hogy többen haltak meg akik nem voltak bekötve. Az én autósiskolámban az egyik oktató rémtörténetet mesélt. A tanuló oktatója nem kötötte be magát és 50-el ütköztek. Az oktató lefejelte a szélvédőt és egy életre megvakult. Tehát jobb lett volna, ha beköti magát. Én ha tehetem, bekötöm.Ha meg kell halni, így is úgy is sikerül bekötéssel, vagy anélkül.
2010. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!