Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utcának vagy parkoló...

Jobbkezes utcának vagy parkolónak minősül?

Figyelt kérdés

A Babér utcai kereszteződés után, ahogy a Madarász Viktor utcában haladunk a Gyöngyösi utca felé a jobb oldalon van a panelház parkolójának a kijárata. Ez hivatalosan parkolónak minősül vagy jobbkezes utcának? A parkolóból kifordulóknak nincs elsőbbségtábla és az utca másik végén is ki lehet hajtani ez alapján jobbkezesnek kéne lennie, de azért eléggé nem egyértelmű ez a helyzet. Szinte sosem adnak elsőbbséget az onnan kijövő autósoknak.


[link]



2022. ápr. 21. 02:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Persze, mert jobbkezes!
2022. ápr. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Na, az ilyen nem egyèrtelmű helyzetekre szoktam azt mondani, hogy ha a TALÁN védett úton jössz, akkor inkább adj elsőbbséget feleslegesen, ha meg TALÁN elsőbbsèged volna, mondjál le róla inkább. Puszta találgatàsból ne közlekedjünk akkor sem, ha van egy-kèt elcseszett, nem egyèrtelmű kereszteződés.
2022. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Ezek sosem egyértelműek, de általában nem szoktak elsőbbséget adni annak aki parkolóból kifele jön. Legalábbis itt felénk így van. Meg itt a mi coopunknál pl úgy van, hogy egyik részen van elsőbbségadás tábla, a következő kihajtási lehetőségnél már nincs, pedig egymás mellett van a két kihajtási lehetőség. De vannak olyan fura keresztmetszetű parkolók meg kereszteződések, meg félre forduló táblák, ahol még rosszabb...
2022. ápr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Ilyennel én is találkoztam már, szerintem nem jobbkezes, azért van ott az a magasítás, hogy ezzel jelezzék, de jobb ilyen esetben megvárni mindig hogy a másik mit csinál. Állj meg, inkább engedd el, aztán mehetsz. Ilyen nem egyértelmű helyeket nem tudom hogy csinálhatnak, eléggé veszélyes.
2022. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyértelműen jobbkezes, kint van egy lakó pihenő övezet tábla, ami jelzi, hogy forgalmi sávnak minősül én nem parkolónak.

De abban valóban igaza van az előttem szólóknak, hogyha nem egyértelmű akkor jobb megadni az elsőbbséget.

2022. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Igen jobbkezes viszont a nullával egyenlő hogy elsőbbséget fognak adni ezért inkább várd meg amíg elmennek mivel egyenesen megyek szabályok szerint haladnak...
2022. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Ja, meg nekünk is van egy ilyen kereszteződés, hogy egy pár métert mész parkoló, de aztán már egyirányú. Na hát az is jobb kezes lenne hivatalosan mert sehol nincs olyan tábla, hogy én védett úton haladok, a parkolókon kívül ott forgalom nincs, hiszen alapból egy irányú csak van egy ilyen "szakasza''ahol lehet parkolni. Sosem láttam még ott egy sofőrt sem megállni, én mondjuk mindig elnézek minden irányba, de a parkoló autók is megvárják, hogy elmenjen mindenki szóval k.va érthetetlen az egész, meg amúgy senki nem tudja hogy is van... Mert a kresz által értelmezhetetlen a kereszteződés, mind keresztmetszete, mind forgalmi célja alapján.
2022. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kereszteződés, hanem egy parkoló kihajtója, itt neked van elsőbbséged, de sokan nyilván nem így gondolják. Egyértelműbb lenne ha kitennének egy EAK vagy STOP táblát.
2022. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hogy parkoló, nem létezik a KRESZben. AZ egy ugyan olyan utca mint a többi. Innen kezdve ha nincs kint tábla, lényegtelen hogy utca, parkoló vagy játszótér, egyenrangú kereszteződés ahol a jobbkéz szabályt kell alkalmazni. Az már kérdés hogy a közlekedők 90%-ának halvány lila fingja sincs erről (lásd #8-as válaszoló), és nem fogják megadni az elsőbbséget. Ezért én parkolóból mindig körültekintően jövök ki, hiába tudom hogy elsőbbségem lenne.
2022. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Parkoló = olyan út aminek a szélén szabályosan lehet parkolni arra kialakított helyen. KRESZ szempontjából nincs megkülönböztetve, miért is lenne? A parkoló csak egy elnevezés. Ugyanazok a szabályok érvényesek rá, mint bármely más útra.
2022. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!