Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kresz oktatók tanítják az...

Kresz oktatók tanítják az emelkedőn való elindulást kézifékkel? Nekem nem tanította az oktatóm.

Figyelt kérdés

Emelkedőn való elindulást az én oktatóm úgy tanította,hogy nyomom a féket és a kuplungot,majd elindulásnál lassan felengedem a lábam a kuplungról és ha megremeg az autó akkor át a gázra.

Én még mindig bizonytalannak érzem ezt az elindulást és nem is tanította nekem a kézifékes elindulást.

Vajon az oktatók többsége tanítja a kézifékes elindulást emelkedőn?


Ti hogyan indultok el emelkedőn? Mi a helyes technikája?


2022. jún. 3. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már jó régen tanultam vezetni, de ez volt az egyik legelső rutinfeladat. Ezt megtanulni...


Lehet, hogy manapság már szinte minden autóban bele van építve a visszagurulásgátló, ezért nem tanítják a kézifékes indulást?

2022. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

kresz oktatásnak ez nem része

a vezetés oktatódnak kellett volna elmondja, megmutassa, de hallottam, hogy manapság nem szokás. A tanított technika nem rossz, de nagy emelkedőn így nem lehet elindulni.

Kézifékes elindulás nagyon hasonló. Felengeded a kuplungot és közben adsz kis gázt (tehát ugyanúgy, mint amikor sík terepen indulsz), amikor érzed, hogy leül az autó hátulja, kiengeded a kéziféket és folytatod a kuplong felengedését, gáz lenyomását.

Amikor meglesz a jogsid, menjél ki egy elhagyatottabb dombra ezt gyakorolni

2022. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlaton tanultam anno. Igaz nekem külön kellett rutinból vizsgázni és ha az sikeres volt akkor mehettem csak forgalomba vezetni oktatóval persze.

Nekem anno ez is vizsgafeladat volt, arra már nem emlékszem hogy benne volt-e a kötelezők közt, vagy húzás alapon ment a dolog úgy hogy vagy kihúzod mint feladat vagy mást húzol és azt csinálod. De emlékszem rá hogy az oktatómmal legelső alkalomnál amikor csak azt tanultam hogyan kell elindulni az autóval meg váltani és normálisan megállni, illetve megfelelően kormányozni, megfordulni stb.... akkor ezt is tanultuk. Volt a pályán egy kis dombos emelkedő rendesen leaszfaltozva arra kellett felmenni úgy hogy az emelkedős rész közepén megállni és úgy elindulni kézifék segítségével nulla visszagurulással, és lehetőleg ne fulladjak le. Meg városi vezetésnél is volt olyan útvonal bár enyhe lejtő volt de ott ha pirosnál megálltam és zöldre váltásnál indulni kellett akkor az oktatóm mindig mondta hogy kézifékes indulás kell úgy mint a rutinpályán mert a vizsgán ennél a pontnál ezt nagyon figyelik mivel sokan ott véreznek el.

2022. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is lábfékkel tanította az oktatóm,azt nehéz elképzelni hogy van aki nem tanítja egyáltalán.30 óra alatt biztos lesz legalább 1 emelkedő,akkor hagyja az oktató hogy visszaguruljon az autó,jóleszazúgy?Bár nálunk semminek nincs következménye szóval bármi lehetséges.

Igazából óriási különbség nincs a kettő között,a kézifékes jobb mert ott rögtön tudsz gázt adni a fék felengedése után,a lábfékesnél van egy kis szünet amikor átteszed a jobb lábad a gázpedálra.

2022. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem kézifékkel is megtanította, de csak azért, hogy tudjam, milyen, mert vizsgán el kell tudni indulni hegynek fel kézifék nélkül is, ahogy neked tanította. Egyik technika sem helyesebb a másiknál, a kézifékes egyszerűbb, mivel nem kell a kuplunggal mérlegponton egyensúlyozva megtartani a járművet, hanem kinyomott kuplunggal állíthatsz fordulatszámot induláshoz, aztán kuplung fel, amint fogásponton van kiengeded a kéziféket, és simán elindulsz.

Ki mit szeret, arra néz. Én általában úgy szoktam, hogy ha csak kis időre kell megállni, (pl. sima elsőbbségadás idejére) akkor üzemi fékkel fogom meg, ha meg látom előre, hogy várni kell (pl. épp kaptam egy piros lámpát), akkor üres, kézifék, és várok a soromra.

2022. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem tanították 8 évvel ezelőtt (már nem volt rutin vizsga).

Én utána egy ideig nem vezettem, úgyhogy elmentem egy pár órát magán úton venni és ott külön kértem, hogy tanítsák meg.

2022. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy a pékbe nem? 25 éve még simán ki lehetett húzni rutinvizsgán ezt is.
2023. máj. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7:

Egyrészt most már nincs külön rutinvizsga, a forgalmi vizsgán nézik a jármű kezelését is.

Másrészt most az a filozófia, hogy a kézifék a leparkolt jármű rögzítésére való, a forgalomban az üzemi fékkel kell operálni. Azaz lejtőn felfelé is elvárják, hogy a kézifék használata nélkül el tudj indulni.

(Ez valahol amúgy jogos, mert a rögzítőfék hibája esetén még részt vehet a jármű a forgalomban, viszont így elvárható, hogy a járművezető ennek hiányában is teljes mértékben uralni tudja a jármű mozgását.)

2023. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor szőke nőknek kampec, ha ezt húzzák.
2023. máj. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!