Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kamionnal közlekedési...

Ha kamionnal közlekedési balesetet okoznak, van úgy hogy csak a C jogsit megvonják tőle, de a B jogsi az megmarad továbbra?

Figyelt kérdés

Pld. müszaki okok miatt a kamion a nyerges vontatóval együtt az árokba landol és felborul, de senki nem sérül meg és a közlekedési útjezőkben sem tett kárt ill. továbbra is zavartalanul tiszta maradt az út a forgalomnak, csak a kamion az árokban és senkinek sem ártogat. :D

Közben a hatóság megállapitja hogy a kamion müszaki állapotában kisebb-nagyobb hiányosságok vannak, gyorshajtás, tachográf is szabálysértést mutatott amik ezek okozhatták a kisodródást.

A sofőr nem fogyasztott alkoholt.

Az ilyen esetben a C jogsit bevonhatják, de továbbra is megmarad a B jogsi, vagy úszik az egész jogsi? :P Vagy egyáltalán nem vonják be a jogsit és marad minden?


2022. jún. 20. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vesznek el monden kategóriát. Talán vannak esetek, amikor igen, de ez nem alap. A hosszú szöveget nem olvastam el, ha.konkrét eset, annál nem tudom, milyen következmények lehetnek.
2022. jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Súlyos fokú szabálysértés esetén veszik el általában, ha valami extrém marhaságot okozott az illető, akár az összeset.

Pl index nélkül eléfordul egy autónak a nyergessel, az meg felkenődik a kamion oldalára, családostul pl...

Bíróság mérlegel, és dönt.

2022. jún. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenért nem veszik el a jogsit. De, ha valamivel kiérdemled (pl ittas vezetés), akkor nem az adott kategóriától tiltanak el, hanem a vezetéstől. Tehát minden kategória ugrik. Ha több kategória is van, akkor lehet kérvényt írni alapos indokkal (pl taxizol, és a munkádhoz kell), hogy a másik kategória megmaradjon. Ezt egyéni elbírálás alapján döntik el.
2022. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezért nem vonják be....


pl ha kiderült volna, hogy alkoholos befolyásoltság alatt volt a sofőr a balesetkor, na akkor viszont tuti ugrik az összes kategória.


itt csak sztem indítanak eljárást, plusz fizetnie kell a munkáltatója felé a kamion elszállításának, javításának költségeit, a NúSZ felé meg a közlekedési táblákban stb okozott kárt.


itélet sztem csak közlekedési bírság meg pár büntipont.

2022. jún. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyapám buszsofőrként letarolt egy buszmegállót mert elaludt, oldalára borult a busz, mégsem vették el a jogsiját. Pedig a tachográffak is voltak trükközések, ezért is aludt el.

Jó mondjuk utánna már ő nem újíttatta meg a jogsiját és mondott fel a munkahelyen.

2022. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Köszi! :)
2022. jún. 23. 15:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!