Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szemüveges vagyok , és a B...

Szemüveges vagyok , és a B kategóriás jogosítvány fényképemet szemüveg nélkül csináltattam, megbüntethet a rendőr ha szemüvegbe vezetek de a fényképen szemüveg nélkül vagyok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

nem számít

a jogosítványodon van egy kód, ami jelszi, hogy szemüveg szükséges a vezetéshez

2022. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy büntethet. Szemüvegben kell vezetned és pont. Ha nem ismer fel szemüvegben, akkor megkér rá hogy vedd le, te leveszed, te vagy a képen, ok, viszlát.
2022. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krwkco ***** válasza:
71%

"megbüntethet a rendőr ha szemüvegbe vezetek de a fényképen szemüveg nélkül vagyok?"

Mivel nem a fényképed vezeti az autót, annak nem kell szemüveget viselni.

Ha rajtad, lesz szemüveg, akkor nem fog a rendőr megbüntetni sem téged, sem a fényképedet. :-)

2022. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen mindegy. Vezetés közben kötelező használnod, nem állandóan. Amíg nem voltam állandó szemüveges, mindig az autóban tartottam, mert máskor nem használtam.
2022. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha a csajoknak minden alakváltozáskor új képet kellene csinálni, nem lenne elég kapacitás a jogsigyártásra.
2022. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Ha nincs ráírva a jogosítványra, akkor felszólíthat, hogy első utad az okmányiroda legyen.
2022. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

6. Miért is? A fénykép azonosításra szolgál. Felismerhető legyen.

Nem vezetésre alkalmas állapotban kell fitózkodni.

Látom a lepontozást, de attól még igaz. Tíz év alatt más hajszín, hajhossz is változhat. Férfi lehet hol szakállas, hol sima arcú. Ezekért nem kell új kép.

Ha egy hétig birostás vagyok, utánna nem, akkor cserélgetni kell az igazolványokat?

2022. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Én nem a fényképről beszéltem.
2022. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MGéza ***** válasza:
83%
Nem tökéletesen értem a kérdést, kissé zavarosra sikeredett. A B kategóriás jogsira rá van vezetve a korlátozás? Ha nem akkor semmi köze hozzá hogy miben vezetsz. Ha igen akkor meg abban az esetben kapsz büntetést ha nincs rajtad. Csak azért mert a fotód nem egyezik azzal amiben vezetsz azért nincs büntetés. Pont úgy ahogy ahhoz sincs semmi köze ha más frizurát csináltattál, szakállt növesztettél, szőkítettél, etc...
2022. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekek! Nem azért a húsz fillérért, de miért fekszetek rá a pirosra?

De tökéletesen mindegy. Kérdező: 𝐧𝐞𝐦 𝐤𝐞𝐥𝐥 szemüveges fotó, akkor sem, ha csak a szemüvegben vezethetsz.

2022. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!