Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Betiltanád az elektromos...

Betiltanád az elektromos rollereket?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 15:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%
#20: a KRESZ vizsga NEM az eszköz kezeléséről szól, hanem a forgalmi szabályok ismeretéről!!!
2022. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 feketepeter ***** válasza:
91%

Nekem van sajat elektromos rollerem, kb 4 eve hasznalom, sosem volt balesetem (meg el sem csusztam vele sose), ragaszkodom hozza.


De(!) vannak helyek, ahova nem valo. Peldaul a belvarosba. Szerintem idealis pl 2-3 km-es tavolsagokat athidalni, ahol kisebb a gyalogos/autos forgalom. Evekig hasznaltam ingazasra, ertelmes helyen letettem az autot es kivettem a csomagtartobol a rollert. Munka utan meg vissza ugyanez.


A jarda a gyalogosoke, a rolleresnek a gyalogosokhoz kell igazitania a sebesseget, es ellentetben a biciklivel, ez 1-2km/h -val is kenyelmesen vezetheto. Talan a jardan lehetne sebessegkorlatozas.


Szerintem biztonsagosabb, mint a kerekpar, mert sokkal alacsonyabban van a sulypontja, es sokkal konnyebb rola leugrani/lelepni, ha szukseges. Az en rollerem nem tud gyorsabban menni 20-25km/h-nal, szerintem efolott mar amugyis veszelyes lenne.


Ahol sok az auto vagy gyalogos, kenyelmetlenul ereztem magam a rolleren. Inkabb leszalltam es toltam. Egy pillanat alatt gyalogosba/rolleresbe valthat az ember, a kornyezettol fuggoen.


A turistak altal hasznalt berelt rollerekrol nem tudok nyilatkozni, ha a kerdes azokra vonatkozott, felolem betilthatjatok, mivel van sajatom.

2022. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Bár minden rollerres ilyen korrekt lenne mint Péter
2022. jún. 28. 11:25
 24/30 peetgy válasza:
75%

22.feketepeter

"Biztonságosabb mint a kerékpár" ekkora baromságot, hogy írhat egy 4 éve rollerező??? Nagyon komoly balesetek vannak, jelenleg az egyik legveszélyesebb közlekedési eszköz. A kis kerék miatt és a pálcika rollerek futóműmentessége miatt, a leghamarabb ezzel lehet elseni a közlekedési eszközök közül.

Amúgy meg annyi, hogy kéne a szabályozás, kötelezőbiztosítás, kötelező védőfelszerelés, bár ezt az elektromos biciklinek beállított robogóra, amik úgy néznek ki mint a babetták régen előbb bevezetném, életveszély. Amúgy én imádom a rollert, aki egyszer elkezdi, nem lehet abbahagyni, egymásután jönnek a komolyabb és komolyabb rollerek, ez a jövő.

2022. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
79%

"Nagyon komoly balesetek vannak"

Biciklivel nincsenek?

2022. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 feketepeter ***** válasza:
71%

A rollernek jo ut kell. Macskakore nem erdemes menni vele, meg foldutra sem. Szerintem a balesetek egy resze abbol adodik, hogy a felhasznalo nem meri fel, hogy mit tud a jarmuve. Meg miert is merne fel, "csak" egy berelt roller, kit erdekel, hogy esetleg gyorsabban megrongalodik.


Ez ugyanaz, mint hogy sokan bicikliznek reszegen, beleborulnak az arokba, tiltsuk be a biciklit.


Persze az emberi hulyeseget nem lehet betiltani, egyszerubb a rollert.


Azoknak meg, akik azon aggodnak, hogy a rolleresek nem kerekparoznak/gyalogolnak, javasolhatok egy-ket helyet, ahova el lehet menni gondolkodni. Az autom csomagtartojaba nem fer be egy bicikli. Gyalog meg 3 km-t fel ora lekuzdeni, ha jol kilepek. Sajnos a belvarosban ennel nagyobb tavolsagokat is at kell neha hidalni, ha valahol messzebb sikerul parkolni.


Erzekelek az egesz tortenetben egy ilyen kerekparos-irigyseget amugy, mintha fajna nekik, hogy nem mindenki biciklivel jar. Bicikli-fasizmus.


Nem kell sem szabalyozas, sem biztositas, sem egyeb kotelezo marhasagok, amik szuksegtelenul megdragitjak es kenyelmetlenne teszik a hasznalatot. Tobb kultura kene inkabb, az lenne a jo.

2022. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 krwkco ***** válasza:
81%

"Gyalog meg 3 km-t fel ora lekuzdeni, ha jol kilepek. Sajnos a belvarosban ennel nagyobb tavolsagokat is at kell neha hidalni, ha valahol messzebb sikerul parkolni."

Szeretnél a fél óránál rövidebb idő alatt eljutni valahova. Mondjuk fele annyi idő alatt. Akkor kétszer gyorsabban kell haladnod, mint a gyalogosok. Vagy négyszer, mert a roller alkalmas rá. Mindezt a gyalogosok között, akik arra számítanak, hogy a járdán kb. mindenki azonos sebességgel halad. Emellett nincsenek sávok, ezért a gyalogos bármikor irányt változtathat. Miközben Te hátulról el akarsz suhanni mellette. :-(

Ahogy a 3-as hozzászólásban írtam, a rollernak külön terület kellene. De nincs.

Az autósok számára létező megoldás a tömegközlekedés. Tudom, lassú, piszkos, megalázó. Kellemesebb a roller. De látni kell, hogy ez a többiek veszélyeztetése.

2022. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 feketepeter ***** válasza:
100%
Nem, szerencsere vannak bicikliutak a belvarosban is (ahova, mint fentebb emlitettem, nem nagyon mereszkedek), a rolleresek azt is hasznalhatjak, es a roller befer a csomagtartoba.
2022. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
23%

igen pontosan, be kellene tiltani a rohangalo gyalogosokat is

kameraknak rendoroknek kellene figyelnie minden gyalogost aki 4km/h oranal gyorsabban mozog a jardan azt deportalni kell azzonnal


vicces az is ami itt volt vagy masik kerdesnel hogy a bicikliseket akadalyozak a bicikli uton


miert ott is van also sebessegkorlat? amelyik biciklis nem halad legalabb 40km/h oraval a bicikli uton azt is deportalni kell?


Hova lesznek deportalva? ez a sok gyalogos, rolleres es biciklis? A Holdra?

2022. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Na tegnap éjjel épp előttem esett el egy rolleres tinifiu a Moricznál, ha nem figyelek, simán atmehettem volna rajta. A villamossín dobhatta meg kanyarodás közben.
2022. aug. 7. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!