Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaza volt az idős embernek?

Igaza volt az idős embernek?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy nem kamu történet.(azért írom le, mert más oldalon meg kérdőjelezték)

Nos, tegnap délelőtt leugrottam az 5 éves gyerekemmel a gyógyszertárba autóval, viszont neki nem volt kedve velem jönni, ezért addig bent hagytam autóban, de ment a klíma, tehát nem tudott felmelegedni az autó.

Mire visszamegyek, ott nézelődik befelé egy idős ember, és elkezd nekem magyarázni, hogy mit képzelek magamról, hogy bent hagytam ilyen melegben. Ebből kialakult egy vita, majd elment. Megjegyezném, hogy az autóban 26 fok volt, kint pedig 33. És csak 10 percet voltam távol.

Szerintetek igaza volt, hogy felelőtlenség benthagyni a gyereket? Egyertelmű, ha nem ment volna a klíma, akkor nem hagytam volna bent, de akárkivel megyek, és nincs kedve velem jönni, akkor ezt a megoldást használom.



2022. jún. 28. 14:44
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
6%
Mijen kocsi
2022. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg igaza volt, mert egyrészt nem lehet kivülröl látni, hogy megy-e a klíma, és amélkül életveszélyes lehet akár csak 10 perc is, másrészt ha valamiért leáll a klíma, akkor ugyanúgy baja lesz a gyereknek, mintha nem is lenne az autóban. Ez bármikor, bármilyen autónál elöfordulhat, ezért folyik a vízcsapból is, hogy gyereket, kutyát vagy egyéb állatot tilos az autóban hagyni egyedül.

Ha szólnak egy rendörnek, akkor ök feltörik az autót és feljelentést tesznek ellened veszélyeztetés miatt.

2022. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1 szerintem lényegtelen, de egy 2010-es opel


#2 ebben viszont igazad van, tényleg meghibásodhat, annak meg nem mindig van előjele. Sajnos tavaly jártam úgy, hogy igaz nem klíma, de rádió leszívta az akksit fél óra alatt(álló helyzetben), nem szeretném hogy ilyen előforduljon megint

2022. jún. 28. 15:05
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es vagyok, sajnos éppen ilyen váratlan meghibásodások miatt már sok gyerek meghalt vagy került életveszélyes állapotba, én nem kockáztatnék.

Meg én már jártam úgy, hogy beugrottam a boltba kenyeret venni, ami normál esetben maximum 5-10 perc, és egy csomó véletlen probléma miatt egy óra lett belöle. Igaz, nem kellett gyerekhez visszasietni, de akár ilyen esetben is összejöhet hasonló helyzet.

(Meg ha megengedsz egy megjegyzést - tényleg nem kioktatásnak szánom -, a gyereknek is jót tesz, ha néha olyasmit is el kell viselnie, ami nem tetszik neki - pl. a gyógyszertárba bemenetel meg várakozás - , mert ezt is meg kell tanulnia, hogy van, ami nem feltétlen kellemes, de mégis meg kell lennie. Remélem, nem bántottalak meg, gondold végig, amit írtam)

2022. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Igaza volt, de nem a klíma miatt. Járó motorral hagytál ott 5 éves gyereket. Könnyedén előre mászhatott volna és elindítja az autót
2022. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
#5 nek majdnem igaza van, de ha jól behúzta a kéziféket, nem tud elgurulni..sok autót látni vezető nélkül, járó motorral, és hallani hogy megy aklíma.
2022. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
2022. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Inkàbb örülj neki, hogy ilyen figyelmes jàrókelő volt arra.


Én még be is törtem volna az üveget, nem vicc. Van kalapácsom a csomagtartóba és rohadtul nem érdekelne, hogy milyen balhét csapsz, az üveg miatt.


Én még azt sem tartom lehetetlennek, hogy egy 5 éves gyerek, leállítsa a motort azzal, hogy babràlja a slusszkulcsot.

2022. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Beviz Elek ***** válasza:
95%
Ha jól sejtem járt a motor hogy menjen a klíma. Nem amiatt aggódnék hogy elromolhat a klíma, magára zárhatja a gyerek az ajtót és téglával kell beverni az ablakot stb, de egyedül hagyni egy 5 éves gyereket nem túl okos dolog, főleg nem az autóban úgy hogy ott a kulcs és jár a motor. Elhiszem hogy nem vagy rossz ember és ilyenkor a másikról sem gondolod hogy rossz lenne, de azért tudni lehet hogy előfordulnak gyerekrablások, abba pedig borzasztó belegondolni hogy vajon mi történhet szegény ártatlan gyerekekkel ha ilyen emberek kezei közé kerül. Én nem hagynám a gyógyszertár előtt az autóban…
2022. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem, gyereket SOHA nem hagyunk az autóban. Mert bármi megtörténhet. A bácsinak igaza volt szerintem.

A gyerek sokszor hisztizik, feszegeti a határokat, ez teljesen normális (az a baj, ha nem csinálja). Ilyenkor akkor is veled megy, ha ő nem akarja.

2022. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!