Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha rendőr lennél és jönne egy...

Ha rendőr lennél és jönne egy autó 50km/h helyett 63km/h-val tehát 13km/h túllépéssel megbüntednéd ha nem nagyon van pontja,és nagyon régen volt egy nem jelentős sebesség túllépése de az illető normális készséges általában szabály tartó?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Büntetném, mivel a fizetésem nem valami sok és jól jön a zsebpénz.
2022. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

1/


Na de ez a kasszába megy nem?

2022. júl. 5. 11:38
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Azon a szakaszon nem ők nélküli a sebességkorlátozás, tehát büntetném. Inkább most fizessen kisebb büntit és tanulja meg, hogy betartsa a szabályokat,

Mint hogy elengedve rászoktassam, hogy nem gond ha nem tartja be...


Ha nem szól hozzá a szabályokat betartani, előbb utóbb vagy magát vagy ártatlan másik közlekedők nyír ki vagy sebesít meg..

Mi a jobb egy kis bünti most, vagy ha lecsuknak bármikor..,?!

2022. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Javítás:

*Ok nélkül

*Szokik hozzá

2022. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

3/


Igen ez igaz a hülye állatokra,ha annyira nagy szám lenne a hely akkor nem hezitált volna egy percet sem és figyelembe vette volna a dolgaimat,hogy nem vagyok notórius gyorshajtó se őrült.Senki nem tőlem halt volna meg ott az biztos mert ahol álltak attól még távolabb voltam.Nem itt az volt valakit meg kéne büntetni.

2022. júl. 5. 11:47
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyébként meg egész nap szabályokat tartok be pl előtte embereket vittem kinti úton is megengedettel,városban is megengedettel,a fényképezős kapunál is szabályosan.Itt meg örültem végeztem indultam haza és nem követtem el semmi hatalmasat és nem is veszélyeztettem senkit sem esetleg engem veszélyeztethettek volna mert főúton haladva bevágnak mondjuk betorkolló útról elém úgy,hogy nekem van elsőbbségem azon az úton ahol jöttem.Szóval ez csak azért volt mert valakit meg akartak büntetni 13km/h ra még 0 pont és nulla forint jár csak tudom a kiskaput belerakták a törvénybe,hogy a rendőr felülbírálhassa.Én nem egy olyan embert ismerek akik meg a szabályokat se nagyon tartják be hozzájuk képest én egy semmi vagyok.
2022. júl. 5. 11:51
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez MIND nem mentség ilyenkor.
2022. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7/


Nem mentség,de bennük se volt egy szál jó akart sem.

2022. júl. 5. 12:53
 9/25 A kérdező kommentje:
Mindegy én normálisan viselkedtem azelőtt a kezébe nyomtam a rendőrnek a forgalmit mielőtt kérte volna,fizetés után meg illedelmesen köszöntem és további szép napot köszöntem legalább bennem volt gerinc.
2022. júl. 5. 12:54
 10/25 2*Sü ***** válasza:
100%

Egyrészt elvileg azért van sebességhatár, mert annak a túllépése már kockázatot jelent. És ez a kockázat függetlenül attól, hogy a gyorsabban hajtó autó vezetőjének mi a múltja.


Másrészt a KRESZ is úgy szól, hogy „a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos”, és nem úgy, hogy „a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel csak ritkán szabad menni”.


Harmadrészt ilyen alapon naponta áthághatnád a sebességhatárt büntetlenül. Ha az első nap a rendőr nem büntet meg, mert nem volt még büntetésed, akkor második nap a második rendőrnél is az lesz a látszat, hogy nem voltál még büntetve gyorshajtásért. Harmadik nap a harmadik rendőr is azt látja, hogy nem voltál még büntetve gyorshajtásért. Így ez nyilván nem lehet egy rendőr számára mérlegelési szempont.


Negyedrészt az, hogy valaki betartja a közlekedési szabályokat, nem lépi át a sebességhatárt, szabálytartó, és a rendőrrel szemben készséges, annak elvileg nem valami extra dolognak kellene lennie, ami bármiféle méltányosságra jogosítana fel, hanem ez elvileg az elvárható minimum. Ehhez képest a te régen történt sebességhatár túllépésed elvi szinten sokkal inkább súlyosbító – még ha kis mértékben is –, mintsem felmentő körülmény.


Persze nyilván a legtöbb ember nem tart be *minden* közlekedési szabályt. Ezzel eleve a hatóság is számol, ha azt akarják, hogy ne sokan menjenek 40-nél többel, akkor inkább tesznek ki egy 30-as táblát. Attól, hogy átlépted a sebességhatárt, attól nem vagy rossz ember. De mégis csak átlépted, akkor illene elfogadni ennek a potenciális, vagy jelen esetben ténylegesen felmerülő következményeit zokszó nélkül.


> Nem mentség,de bennük se volt egy szál jó akart sem.


Az, hogy mások mit tesznek és mit nem, milyenek, az önmagában ítélendő meg. Ettől a te gyorshajtásod még pont annyi marad, amennyi, és a következményei is függetlenek másoktól. Ez olyan, hogy ha lopsz a boltban egy kiló kenyeret, akkor az lopás. Hiába mondod azt, hogy mások meg autókat lopnak. Lehet, hogy így van, de annak a megítélése arra az esetre vonatkozik. Ettől még te elloptad azt a kenyeret, ezt nem írja felül semmi.

2022. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!