Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetőpontok egyből megjelenn...

Büntetőpontok egyből megjelennek a rendszerben, ha kapok?

Figyelt kérdés
Vasárnap volt egy kisebb baleset, koccantunk. Mivel nem tudtuk, mi a protokoll, hívtuk a rendőröket, de megegyeztünk, én voltam a hibás, köv. táv nem volt elég nagy. Kaptam egy kisebb helyszíni bírságot, viszont büntetőpontot nem látok a rendszerben. Ez akkor már nem is kerül be, vagy van egy átfutási ideje?

2022. júl. 26. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Jogszabály tételesen felsorolja, milyen esetekben mennyi előéleti pont jár. A követési távolság be nem tartása nem szerepel köztük: [link]

(Bár, nem tudom, hogy mi van a papíron; milyen szabály megsértése miatt bírságoltak.)


Ha kaptál volna előéleti pontot, akkor a helyszíni bírsággal együtt átadták volna.

„3. § (2) A szabályszegés miatt eljáró hatóság által hozott határozatban, a helyszínen alkalmazott közigazgatási bírság és a helyszíni bírság esetén az elismervényben (tájékoztatóban) tájékoztatni kell az elkövetőt az elbírált cselekményhez - jogszabály által - rendelt pontok számáról.”

↑ 2000. évi CXXVIII. törvény a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről


És látnád a SZÜF felületén végzett lekérdezésekor. (Gondolom, ezt jelenti a kérdésednél a „rendszer”.) Bár, azért ehhez idő kellene: a rendőr leadja a bírsághatározat másik példányát a szabálysértési előadónál, aki felülbírálhatja a pontszámot, ha a megállapított pontszám téves. De, nincs pontszám, nincs minek a mértékét ellenőrizni.

Gondolom, gyorsabb, de ha hétvégére sem lesz ott a SZÜF lekérdezéskor, akkor duplán halálbiztosra veheted, hogy nem kaptál. És akkor már csak az elérkező rezsiemelési határnap aggaszthat, ha érint.

2022. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!