Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem figyelnek jobban a...

Miért nem figyelnek jobban a vasúti átjáróknál?

Figyelt kérdés
Miért ilyen nehéz betartani a szabályokat? Annyi baleset van emiatt. Miért éri meg a kockázatot? A MÁV dolgát is megnehezíti és komoly késések lesznek.

2022. aug. 31. 15:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

én lassítok, sőt megállok, ha valamiért nem belátható a sín jobbról-balról..hát nem rámdudál a

majom. Nos azért, mert oroszruletteznek az emberek...vagy jön, vagy nem.

2022. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Mer ilyen az emberek mentalitása. Jajj hát nekem nek kell figyelni gyors vagyok átérek a vonat előtt. Hát nem!
2022. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
*Mert
2022. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert mindenki ANNYIRA fontos ember és ANNYIRA siet, a JÓISTEN se tudja, hogy mi történne, ha 5 perccel később érne oda akárhová!
2022. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Mert a múltkor is sikerült.

Hát ez olyan, hogy elég, ha egyszer nem sikerül...

2022. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Figyelmetlenség, butaság es türelmetlenség. Esetleg a lampa nélküli helyeken a helyismeret hiánya.

Számomra elképesztő, amikor direkt belemegy az ember a pirosba vasuti átkelőn. Hogy nem paráznak a 100t+-os szerelvenyektől!?

2022. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Felnőtt ugyan két generáció a születésem óta, de akkor is volt ilyen. Pedig akkor fizikai akadálya volt. Előcsengetés, teljes csapórúd leengedése. Azok erősek voltak, nem könnyen törhetők, kikerülni sem lehetett. Volt néhány eset, hogy az ölte meg az autóst. A Tíz percen túl is zárva tartható feliratot bátran komolyan lehetett venni. Volt az sokkal több is.

Ma már előcsengetés nincs általában (nem is nagyon lehetne hallani), és nincs jelentős fizikai akadály. Kevés az olyan félsorompó, amelyiknek van bal oldali párja. És autós, gyalogos szemmel nemegyszer „óráknak tűnik” mire odaér a vonat. Ha pont akkor megy át, amikor vált a fényjelző, rendszerint nem lehet baj, és nem is lesz. Aztán az ingerelőbb változik, és akkor is megy, amikor már a masiniszta már az összes létező eszközt bevetette az ütközés ellen.


Sajnos a napokban egy elkeseredett, tönkre tett életű nő választotta az öngyilkosságnak ezt a formáját. Ilyen is van.

2022. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
Elmagyarázom. Mert lassan ér oda a vonat, néha percekig kell várni. Van, amikor 10-15 percig zárva a sorompó, mert két vonat között nem engedik fel. Persze, hogy átmennek. Amíg motorral jártam, megnéztem jön-e vonat, és ha nem volt a közelben, mentem. De hogy a sok hülye miért nem néz körül, azt én sem értem... Aztán vannak olyanok, akik oldalról nekimennek a vonatnak, na azokat végképp nem értem, a vonat nem olyan kicsi, hogy ne lehessen észrevenni.
2022. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%
Minek kéne megállni a vasúti átjáró előtt, ha nem jön a vonat??
2022. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
#1 Aztán amikor majd több vágányos átjáróban telibe csap egy vonat, mert megálltál kasul keresztbe körülnézni, akkor ne csodálkozz. Nem véletlenül vezették be azt a KRESZ szabályt, hogy az átjáróban folyamatosan haladva szabad csak átmenni. Iskolapéldája annak, hogy miért kellene kötelezővé tenni időnként a KRESZ tanfolyamot. Mégha vizsgázni nem is kellene belőle, de legalább a módosításokkal legyen tisztában mindenki.
2022. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!