Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebességkorlátozó tábla...

Sebességkorlátozó tábla betartása kötelező vagy csak javasolt?

Figyelt kérdés

Még csak 3 hónapja vezetek, és csak robogós jogsim van. Segédmotorral 40-nél gyorsabban amúgy sem mehetek, még ha tábla engedné sem.


De azt vettem észre hogy gyakorlatilag soha, senki és sehol nem tartja be a táblára írtakat, engem folyton megelőznek városban.


Tehát 20-as 30-as tábláknál is legjobb esetben 40-el mennek, de inkább 50-el.


És dühösek is, hallani ahogy kezelik a kocsit, csikorgatja kereket, tapossa gázt, rángatja kormányt, néha ordítanak, dudálnak.


De hát mit csináljak, ha egyszer az van a táblára írva hogy 20-al mehetek. Aztán mi van rendőr belémáll és fizethetek a gyorshajtásért?



2022. szept. 3. 23:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha van jogsid, akkor pontosan tudnod kell a választ.

Haszontalan ez az álnaivkodásod.

2022. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

# 1


nekem csak AM jogsim van. 35 kérdés volt a KRESZ vizsgán, míg az autós jogsit szerzőknek vagy 70 kérdés.


Nem tudom az autókra mi vonatkozik, mi van ha nekik ennyire más?

2022. szept. 3. 23:36
 3/20 A kérdező kommentje:

# 1


aztán amikor azt látom hogy rajtam kívül gyakorlatilag senki más nem a tábla alapján megy, akkor komolyan elgondolkodom hogy én néztem el valamit és én vagyok a hülye.

2022. szept. 3. 23:38
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

B kategórián 55 kérdés van, de lényegtelen, a táblákat meg kellett volna tanulnod.


De tessék, így szól a kresz:

"„Sebességkorlátozás” (30. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos. A tábla alatt elhelyezett hóesésre (97/a. ábra) vagy esőzésre (97/b. ábra) utaló kiegészítő jelzőtábla azt jelzi, hogy a sebességkorlátozás csak a megjelölt időjárási körülmények vagy nedves útburkolat esetében érvényes. Kiegészítő tábla jelezheti, hogy a sebességkorlátozás meghatározott időszakra vagy bizonyos járműkategóriákra vonatkozik;"


Az hogy nem tartják be, a ritka ellenőrzés és a magas tolerancia miatt van.

2022. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

# 4


hát pont ez az hogy én megtanultam.


De képzeld el hogy amikor rajtad kívül senki nem tartja be a szabályokat akkor csak el kezdessz gondolkodni hogy te csinálsz valamit rosszul nem?

2022. szept. 4. 00:08
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

#5

Nem, a közlekedésben pontosan tudja jól mindenki, hogy a KRESZ-szabályok egy elég jelentős részét kb. senki sem tartja be, de a többi szabályt sem tartja be mindenki, nagyon nem.

2022. szept. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Azért van, mert kis hazánkban 100-as korlátozás alatt +15, felette +20km/h túllépés még büntetésmentes, kivéve, ha személyesen megállít egy rendőr, így mindenki a de facto sebességhatárokkal operál, ráadásul gps szerint. Az én járművem kb. 60-ig pontos, felette 5-10-20 km/h-t csal, ezért lepődtem meg, hogy autóúton a külső sáv is "130-cal" halad, pedig nem, de a többség egy 110-es táblánál 130-cal megy. Amit motorosként javasolni tudok: ne menj bele olyan manőverbe, aminek a sikerességét akár csak 99%-ra értékeled: teljesen oké tanulóként kanyarokat, körforgalmakat stb. lassabban bevenni. Másrészt majd ha ráérzel a közlekedés dinamikájára, nem a kilométerórát fogod nézegetni, hanem a forgalmat - csak ne felejtsd el, ha ütemesen haladsz a többivel, az út- és látási viszonyoknak megfelelő közlekedés ettől függetlenül még kötelességed, nem kell egy-két hülye miatt belemenni hülyeségekbe, és ha Budapesten robogózol, használd a bsuzsávot, ott kisebb a forgalom, biztonságosabb neked.
2022. szept. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%
Muszáj ez a műhiszti?
2022. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

KRESZ csak egyféle van. Ezt te is tudod jól. A kérdésed meg nem is kérdés, csak annak álcázod. Ha nem most jöttél a Marsról, akkor gyalogosként is tapasztalhattad, mennyire rosszul közlekedünk.

Nem lehet mindenki mellé rendőrt állítani. No meg a szabályokat nem tisztelő, agresszív járművezető ugyanilyen a családjában, a munkahelyén, a boltokban, mindenhol. Nincs olyan állatfaj, hogy járművezető.

De légy velük megértő. Aki partnerként tekint a másikra, annak sokkal nyugisabb az élete. Ezek meg állandó stresszben élnek. Te komótosan békésen közlekedsz, ahogyan kell. Ő meg a haját tépi, ideges, feszült. Az ő élete megy tönkre, nem a tiéd. Én szánom őket. Meg néha kárörvendő is vagyok.

Pl. 70-es tábla. Tapasztalatból tudom, hogy ott a következő lámpáig 40-nel megyek. Külsőben szépen bandukolok. A másik padlógázzal elsüvít, majd satuzik egyet a lámpa előtt. Amikor mellé érek, akkor lesz szabad jelzés. Én egyenletes sebességgel haladva folytathatom az utam, neki kopik a gumija, a fékje, feleslegesen égeti az üzemanyagot, és megüti a guta. Mire jó ez?

2022. szept. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Az ilyen kínlódva összehozott álkérdéseket – bár oda sem igazán valók – a „Humor” kategóriába szokták írni.


☛ 2/ A kérdező kommentje: [nekem csak AM jogsim van. 35 kérdés volt a KRESZ vizsgán, míg az autós jogsit szerzőknek vagy 70 kérdés. Nem tudom az autókra mi vonatkozik, mi van ha nekik ennyire más?]


Eszerint te csak 35 szabályt tanultál meg a KRESZ-ből, csak ezekből vizsgáztál, és halvány fogalmad sincs, hogy az előled eltitkolt autós 70 KRESZ kérdés mit tartalmazhat, mert nekik csak ennyit kell megtanulniuk.


Azt sem tudod, miből és hogyan vizsgáztál, ugyanis, „AM” kategóriás 35 kérdéses KRESZ vizsgát két okból sem tehettél.

┌ A vizsgatárgyak felsorolása

A. Közlekedési alapismeretek

A vizsga követelményei

A vizsga teljesítéséhez egy 25 kérdésből álló számítógépes, feleletválasztós tesztet kell sikeresen megoldani. A vizsga időtartama 25 perc, kérdésenként 1 perc a rendelkezésre álló idő.

Az elérhető maximális pontszám 35 pont, melyből a sikeres vizsgához legalább 30 pontot kell

elérni.

A vizsga ismeretanyaga

A vizsga ismeretanyag megegyezik az „AM” kategóriás tanfolyam „Közlekedési alapismeretek”, „Járművezetés elmélete” című tantárgyainak ismeretanyagával. ┘

↑ Tantermi és vizsgakövetelmények az „AM” kategóriás járművezető-képző tanfolyamok számára; Közlekedési és Alkalmassági Vizsgaközpont.


Nem KRESZ vizsgád, hanem két ismeretanyagból tett Közlekedési alapismeretek vizsgád volt.

Nem 35 kérdés volt, hanem 25; az elérhető maximális pontszám volt 35.


És mivel a KRESZ elvárt ismeretanyagában csak Sebességkorlátozás tábla „AM” kategóriával vezetők számára szerepelt, fogalmad sincs, milyen lehet az autósok számára szolgáló. És meg sem tudod nézni, mert a hatályos jogszabály csak a „B” kategóriás vezetői engedélyen levő, a szürke fedőréteg lakaparása után láthatóvá váló kód beírása után olvasható, és ilyen egyébként is csak a „B” kategóriás engedélyhez mellékelt színszűrős szemüveggel látható.

2022. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!