Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Osztott pályás úton lehet...

Osztott pályás úton lehet használni távolsági fényszórót?

Figyelt kérdés
Tehát 2*2 sávos, osztott pályás úton is zavarja a szembe forgalmat ha távolságit használok?
2022. szept. 9. 04:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy zavarja. A magasabb üléspozíció miatt még ott is zavarhatja a teherautók, buszok vezetőit, ahol amúgy sövény vagy más megoldás takarja ki az ellenirányú forgalmat.
2022. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a nem osztott pályásra. Teljesen logikus módon
2022. szept. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet.

Ha nem megy se előtted, se szembe senki.

2022. szept. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha van növényzet vagy fekete háló a két útpályát elválasztó szalagkorlátnál, akkor a szembejövő személyautó sofőrjét egyáltalán nem zavarja, a teherautót most így hirtelen nem tudom, ha szerencséd van, őt sem, mert pont kitakarja neki a növényzet/háló, ha elég magas.

Egy kisebb forgalmú gyorsforgalmi úton, ahol kevesebb kamion jár (pl. M44, 67), nyugodtan mehetsz távolságival, az autókat nem fogja zavarni, kamionnál pedig legfeljebb leveszed.

2022. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A magasan űlőt nagyon zavarja és vakítja.

Én egy időben használtam ilyen kézi reflektort ellenük, borzasztó hogy hiába villogtam rá semmit nem csináltak.

Na ezzel ha szemen nyomtam úgy vette le hogy öröm volt nézni.

2022. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4: a növényzet és a fekete háló addig ér valamit, amíg egyenes az út. Ha kanyar, domb van benne, akkor semmit nem véd.
2022. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Ez így van, ezeket viszont (különösen távolsági fényszóróval) előre lehet észlelni és annak megfelelően cselekedni, akárcsak országúton. Én csak annyit mondtam, hogy normál esetben a szembejövő személyautó sofőrjét semmilyen mértékben nem zavarja.

2022. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!