Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kapott már valaki büntetést...

Kapott már valaki büntetést VÉDA rendszertől gyorshajtás miatt úgy, hogy éjszaka, sötétben haladtatok át rajta?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi köze van ennek az éjszakához és sötétnek?
2022. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fényképet készít rólad ami bizonyítékként is szolgál. Éjszaka kevés fény van. Hogy normális kép készüljön hosszú záridő vagy magasabb ISO értek kell. Ez mindkettő a fénykép romlásához vezet. Ergo hosszabb zár idő miatt elmosódik a kép. Rendszám olvashatatlan lesz, így nem tud beazonosítani. Nagyobb ISO értek esetén pedig szemcsés lehet a kép. Ezt a kettőt ki lehetne váltani vaku használatával, de ugye azzal nincsenek felszerelve vagy infra vörös fénnyel.
2022. okt. 8. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Ja igen éjszaka sötét van. Bárcsak 2022-t írnánk, amikor a sötétség ellen vannak nagyszerű eszközeink, de sajnos itt vesztegelünk 1885-ben és gyertyával világítunk még a lefekvés előtti pisiléshez is. JA VÁRJUNK CSAK...


Az ugye megvan, hogy a rendszámtábla fényvisszaverő? Megjegyzés: nem csak az a fény, amit te látsz. Nem kell hozzá napsütés, nem kell hozzá vaku. A te szemed számára vaksötétben is tud fényképet készíteni. Úgy hívják "lézer", nem olyan régi találmány, de azért szerintem már hallottál róla. Szóval nem igazán értem, hogy mégis hogy gondoltad komolyan ezt a "sötét van" dolgot, ebben a modern világban ilyet mondani elég humoros.


A kedvedért amúgy kikerestem, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, hanem konkrét adatot is mondjak: a VÉDA kapuk ARH CAM-S1 egységeket használnak, 905nm-es hullámhosszú lézerrel figyel, 300km/h-s sebességig +/- 2km/h hibatűréssel képes sebességet mérni maximum 600 méteres távolságból.


Ja és még egy adat: a "natúr" kameráján túl található rajta egy CMOS kamera is, ami onnan lehet talán a legismerősebb, hogy a csillagfotósok használják. Csillag... éjszaka... sötét. Érted, ugye?

2022. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Ismerősöm kapott. A szélvédő teljesen fekete volt, de a rendszám gyönyörűen világított.
2022. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

3: Na és ha 310-el átsuhanok alatta, akkor már nem kapok büntit? :D

Nahh, jó hogy tudom ezt, köszi. :P

2022. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért pontoztad le a 3.-at???
2022. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!