Szabad-e előzni?

Figyelt kérdés

Szabad-e előzni, ha az útburkolati jelek megengedik, DE jönnek szemből a két forgalmi sáv közül a külsőben?

Tehát a mi oldalunkon egy sáv van, a másik oldalon, tehát ahol a szemből jövők közlekednek, ott kettő sáv van és a kettő közül a külsőben haladnak járművek. Ebben az esetben én előzhetek-e?

Mert ugye nem mennék neki a szemből jövőnek, mert ha még használom is az ő belső sávját akkor sincs baj mert ő "eggyel kijjebb" megy

Ilyen esetekben nem szoktam előzni mert nem bízok a szemből jövőben, lehet figyelmetlen és úgy sejtem hogy nem szabad előzni így mert nem teljesen biztonságos.



2022. okt. 27. 14:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%
Neked tuti zarovonal van ilyen esetekben, ugyhogy nem.
2022. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen felállás nincs, biztos hogy záróvonal van. Különben azt sem tudnák az autósok hogy a középső sáv melyik irányba halad.
2022. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Igen szabad, Romániában láttam több ilyen szakaszt.
2022. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%

Tehát összesen három sáv van, mint például itt?

[link]


Ilyen helyeken MINDIG van záróvonal, másképpen honnan lehetne tudni, a középső sáv melyik irányban használható. Tehát nemleges a válasz.

2022. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%
Büdös életben nem jutna eszemben így előzni... Nálam ez egyenértékű a kanyarodósávból való előzéssel.
2022. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%
Remélem nincs jogosítványod kérdező, és csak egy elméleti kérdés volt....
2022. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

3. Így van. Az ángliusuknál meg bal oldalon kell menni. De ezt majd román/angol kérdésnél beszéljük meg.


Elméletileg a magyar rendeletben van időszakosan változó irányú sáv, gyakorlatban nem tudok ilyent. De az táblákkal jelzett lenne, és mondjuk 12 előtt egyik irányban, utána a másik irányban használható.

2022. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
50%

7- a kérdés az volt ha szabad ilyen helyen előzni, gondolom a kérdező már találkozott ilyennel.

Mint írtam van ilyen és szabad előzni, bár nem tartom helyesnek vagy biztonságosnak, de ettől még létezik:


DJ108C

[link]

2022. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
21%

Akik ráfeküdtek a pirosra, meg aki román dolgokkal jön, miért teszi?

Magyarországon biztosan tilos.

2022. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%
Emberek, a magyarországi 8-as főúton Herend és Városlőd között , utóbbi felé haladva pontosan ez a helyzet. Záró-terelővonal (jobbról van a szaggatott), szemből meg forgalmi sáv és kapaszkodósáv. És nem, nem tilos az előzés alapvetően , de ha jönnek szemből bármelyik sávban , ott már kérdéses , hogy teljesültek-e az előzés feltételei.
2022. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!