Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha csak...

Mit lehet tenni, ha csak egyszerre tudom felkapcsolni a hátsó ködlámpát az elsővel?

Figyelt kérdés
Pl ha előttem mennek, és mögöttem nincs senki, nem akarom vakítani aki előttem megy, de szeretném ha hátul látnának.
2022. nov. 11. 05:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Az első ködlámpa nem vakít. És ködben meg pláne nem, hiszen lent van alacsonyan, és az utat világítja meg az autó előtt.


Viszont a hátsó, az tényleg vakít. Csak ködben szabad felkapcsolni. Ha úgy érzed, nélküle nem látszol rendes látási viszonyok között, akkor cserélj búrákat és izzókat hátul, de ne kapcsold fel a ködvégzárfényt.

2022. nov. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem lehet semmit tenni. Ha hátul szükség van rá akkor valószínű elől is.
2022. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól van beállítva, akkor az első nem vakít. Nyugodtan kapcsold be, ha a hátsó indokolt, akkor az első is mehet.
2022. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem csak akkor kapcsold fel ha már tényleg tejköd van! Reggelente sokan már nyomatját teljesen indokolatlanul, miközben minimális köd van de még 100 méterekre ellátni. Ködlámpával meg sok esetben nem is látsz jobban, mert az olyan mint a helyzetjelző, vagyis elöl is a szembejövőnek világítasz vele.
2022. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt mondom, csak akkor kapcsold fel a hátsót ha kb az orrodig sem látsz, és akkor már az első is indokolt. Sokakat látok az elmúlt napokban hogy mert nem lát el a szomszéd faluig és akkor használja mert hát köd van....
2022. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem ártana valamit tisztázni. A hátsót ködzárónak nevezzük, tehát eg ykocsisorban csak az utolsó autónak szabadna felkapcsolni, azt is már tényleg tejködben. Az elsőt is sokan indokolatlanul használják, és sajnos igenis tud vakítani. Főleg mikor kicserlék valami fos ledre
2022. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem és tudom, hogy az a valodi neve bocsánat ezért, de pont ezt kérdem. Ha haladok egy kocsi sorban előttem vannak, én vagyok az utolsó, mit tegyek, hiszen csak akkor tudom felkapcsolni a zarot ha az elsot is kapcsolom....
2022. nov. 11. 17:59
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Ez gyárilag van az autódban bekötve?

Mert szerintem nagyon nem jó.

Volt egy 2001-es évjáratú Toledóm de abban is külön lehetett kapcsolni a ködlámpát a ködzárótol.

2022. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ford Fiesta 2008-as évjarat
2022. nov. 11. 19:45
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező! Jól nézem, hogy úgy tudod kapcsolni a ködlámpát, hogy kihúzod a világítás kapcsolóját? De az mintha 2 fokozatú lenne. A Skodámban is ugyanez a szisztéma, és ott úgy van, 1 katt első, 2 katt hátsó is, és eszerint van a visszajelzés.

[link]

2022. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!