Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek lehet kikapcsolni az...

Minek lehet kikapcsolni az autókban az ESP rendszert egy gombnyomással, mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

Előfordult már hogy véletlenül kikapcsoltam mert kotorásztam és véletlenül hozzáértem valamivel a gombhoz, persze jelezte a müszerfal.

Meg aztán éppen az ESP gomb felett van az ülésfütés gombja is és ugye félig megfagyva nem figyeltem eléggé és az ESP gombot nyomtam meg.

Mi ennek az értelme hogy ki lehet kapcsolni, hiszen annak mindig müködnie kelll nem? :P

Már le fogom ragasztani öntapadó sebtapasszal. :D



2022. nov. 12. 01:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

Újabb csodálatos kérdés a szélvédősötétítés mellé.


Az az értelme, hogy ha ki akarja kapcsolni a sofőr, mert nincsen rá szüksége, akkor ki tudja kapcsolni.

2022. nov. 12. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1: Hogy jön ide a szélvédősötétités??

Jelenleg holdkóros vagy? :P


"ha ki akarja kapcsolni a sofőr, mert nincsen rá szüksége,"

Minek kell azt kapcsolgatni és milyen esetben?

2022. nov. 12. 03:36
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Csúszós terepen, pl. hóban vagy sárban lehet hasznos. Ahol a kipörgésgátló és társai csak hátráltatnak.
2022. nov. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3: De ez nem kipörgésgátló az ESP hanem stabilizátor hogy ne csússzon ki az autó a kanyarban nem?
2022. nov. 12. 03:55
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Ilyenkor a blokkolásgátló, kipörgésgátló és a menetstabilizáló is kikapcsol. Ami a hóban, sárban amúgy sem működik normálisan.


A legtöbb típusban automatikusan visszakapcsol egy idő után, vagy ha gyorsabban mész, mint pl. 40.


Esetleg olvasd el az autód kézikönyvét, hogy mit ír róla.

2022. nov. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Azért lehet kikapcsolni, hogy egyesek tudjanak állatkodni, driftelni, gumit füstölni. Vannak tesztvideók amiben azzal kezdik, hogy kikapcsolják ezeket, majd beteszik sport módba stb. Van autó amiben még rajtautomatika is van, hogy tudj gyorsulni a lámpánál.
2022. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Két dolog miatt szoktak kikapcsolni, ha driftelni meg állatkodni szeretnének, a másik meg ha mondjuk beragadtál a hóba/sárba és nem engedi pörgetni a kerekeket akkor elég nehezen méssz ki onnan, ha kikapcsolod az javít a helyzeten.
2022. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy a gyár gondolt a huligánokra, ez kizárt.


7: Na de várj az ESP az nem kipörgésgátló, hanem csak stabilizátor hogy még időben segiti az autót a kisodródástól nem?

2022. nov. 12. 17:35
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Kár hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni!
2022. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Van OT autóm, amiben nincsen még ESP. Akkor én most minden kanyarban kisodródok?
2022. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!