Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az Isten barma miért pont ott...

Az Isten barma miért pont ott előz?

Figyelt kérdés

[link]


Ismerem az útszakaszt, előtte 6km sík egyenes út, utána szintén 2-3km. Miért pont azon a pár száz méteren volt ennyire mehetnéke?



2022. nov. 20. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Erre talán még ő sem tudna válaszolni.
2022. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk ehhez tehetség is kellett.
2022. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Amúgy igen, így félre rántani a kormányt.
2022. nov. 20. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
De a videó végén is csodás, ahogy a rendőr kocsit kerülgetik. Isten ments kivárni azt az 5 másodpercet, amíg a kamion el megy.
2022. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Átlag balkáni magyar nem gondolkozik, csak meg előre mint az ökör. Semmi nem érdekli, csak hogy minél gyorsabban eljusson a-ból b-be percekért, másodpercekért veszélyeztetve a maga és a többi közlekedő életét.


Ezek a magukat "profinak" tituláló sofőrök, akiknek mindenki más csak mazsola az utakon, akik azért vannak, hogy őket akadályozzák. Általában úgy jellemzik magukat, hogy kihasználják a helyzeteket és dinamikusan közlekednek, akkor is ha nincs helyzet.


Valószínűleg ez az agyhalott sem sok érvet tudna felhozni, hogy miért is érte meg árokba tenni a gépet, mert még ha előzött is volna akkor is nyert volna 2 kemény pozíciót.


Persze majd jön valaki aki megmagyarázza, hogy a kamerás a hibás mert csak 80-al ment és az a 10 km/h különbség Sopron-Záhony távolságon már fél nap és ha 2 autónként előz akkor ő 10 perces úton is 15-öt nyer... :D

2022. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 "csak hogy minél gyorsabban eljusson a-ból b-be"

Az sem biztos hogy gyorsabban el jut. Annyi olyat láttam már hogy előz mint az állat, a következő pirosnál meg be vár engem. Érdemes volt sietnie....

2022. nov. 20. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy az utakat járva sosem értettem, hogy vannak fejtetőre állított autók a közel vagy teljesen nyílegyenes útszakaszok mellett. De így már értem.


Az a szomorú, hogy nem rajta múlt, hogy nem lett ebből komolyabb baleset, simán leverhette volna a másik kocsit is az útról.


Azt is leszarta, hogy jön a szembe forgalom. Persze ilyenkor a versenyzők megmagyarázzák, hogy nincsen mi lett volna ha, meg nem kell mindenbe rögtön katasztrófát látni. De aki egyenes úton nem képes egyenesen tartani az autót, az ugyanilyen lendülettel kicsúszhatott volna a szembe sávba is és akkor simán frontális ütközés a vége.


Én egyszer szintén Peugeot versenyautó mellett álltam meg. A versenyző már kimászott az útra, a kocsi meg a töltés alján az árokban állt.


Elmondása szerint megcsúszott az amúgy enyhe ívű kanyarban, csak ő nem kifelé esett, hanem a belső oldali árokba tette be a kocsit. Egyetlen dolog amit nem értettem, hogy nem lett frontális baleset, mert akkora forgalom volt.


De szintén Peugeot sztori. Családi 307-es kombi "lendületből" nekiáll a szembe sávba gyök kettővel előzni a sort, volt benne mindenki, apuka, anyuka, gyerekek, nagymama, megrakott csomagtartó.


A pilóta meg vagy nem ismerte a visszaváltás fogalmát, vagy csak félt, hogy elszabadulnak a lovak, és kitör a kocsi mint a videóban. Aztán nekem kellett fékeznem, dudálnom, hogy most már soroljon be elém, mert szemből jönnek.


Aztán otthon meg biztos elmesélte apuka a kocsmában, hogy a sok köcsög gyorsítva akadályozzák az előzését.

2022. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Igazából fogalmam sincs, hogy miért csinálják ezt és ahhoz, hogy ezt megértsem és pontos, hiteles választ tudjak adni az ilyen emberek fejével kellene gondolkodnom.


Sok ilyet láttam már, olyat is amiből végül halálos baleset lett de fogalmam sincs, hogy mi veszi rá az embereket arra, hogy ilyen manővereket hajtsanak végre.

Nekem is kellett már sietnem kórházba mert az asszony szült vagy mert otthon elfelejtettem lentebb venni az indukciós főzőlapon a "páóvört" amíg elugrottam a boltba de eszembe nem jutott és ezután sem jutna ilyen manővereket csinálni.

2022. nov. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!