Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nálunk miért nem ellenőrzik a...

Nálunk miért nem ellenőrzik a követési távolság betartását?

Figyelt kérdés

A németeknél például rendszeresen, van is rá valami trafihoz hasonló gépezetük amivel tudják ellenőrizni felüljáróról esetleg átlóban oldalról hogy egy jármű tartja-e a megfelelő követési távolságot.

Nálunk miért nem ellenőrzik ezt a hatóságot? Oké nem azt mondom hogy centi pontosan kelljen tartani egy bizonyos távot az előtte haladótól, de aki egyértelműen nem tartja a követési távolságot úgynevezetten tolja az előtte levőt azt miért nem büntetik? Így a kisebb anyagi káros balesetek is elkerülhetőek lennének.



2022. nov. 25. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezt hiába is néznék pl felüljáróról, mert simán védekezhetne illető, hogy előzéshez készült.
2022. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Előzés közben is meg kell tartani a követési távolságot.
2022. nov. 25. 13:15
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Miért kelle? Te 50-100 méterről kezdesz el előzni? Nem azt mondom, hogy az autó seggétől kell kezdeni kihúzódni, de azért egy normális követési távolságnál azért közelebről szoktam elkezdeni előzni.
2022. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 veterán vas ***** válasza:
46%

#2.


Ha valaki elkezdek előzni, akkor a kettőnk közötti távolság egyre fogy.

Amikor elmegyek mellette -majd továbbra is tartom a tempót- akkor pedig már nő a távolság.

Ezt a folyamatosan változó távolságot egy kívülálló hogyan tudná lemérni?


...és minek?

2022. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Na mondjuk, aki előzésnél belemegy a másik seggébe, csak mert Ő előz az is ritka nagy b#lfasz. (Vagy csak annyira kotla autója van, hogy minden centit ki kell használnia egy előzéshez.)
2022. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#3,4 Nyilván aki előz az csinalhatja. De aki percekig ott vacilál a másiktól 3 méterre az már veszélyes.
2022. nov. 25. 13:38
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

Csak nem te vagy az megint aki tiszta depressziós mert meg meri közelíteni valaki az autód?

2022. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok.
2022. nov. 25. 14:05
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, pedig sokkal több pénzt lehetne beszedni belőle, mint a gyorshajtásból. És gyanítom, hogy több baleset származik belőle. Saccra úgy a legalább két szereplős, nem frontális balesetek 99%-a.
2022. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
…Kezdetben legalább 2x2 sávos utakon, és akkor nem lehet védekezni az előzéssel sem.
2022. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!