Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az interneten sokan tudják...

Ha az interneten sokan tudják mondani, hogy hogyan kellene közlekedni, akkor a valóságban miért nem úgy közlekednek?

Figyelt kérdés
Például nagyon tudják emlegetni, hogy STOP táblánál meg kell állni minden esetben, mégsem állnak meg.

2022. dec. 6. 11:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Olyanok mint egyik ismerősöm. Az anyósülésről nagyon okos de a másik oldalra már be sem mer ülni.
2022. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten nagyon sokan mondják, hogy szarj bele, hogy nem büntetnek, hogy a belét is kitaposnám, hogy ezért van nálam a feszítővas és ezer mást.

Itt, ebben a rovatban is sok olyan választ találsz, amelyik jobb esetben csak luzernek, vén tatának stb. nevezi azokat, akik szabálykövetők, de az egresszív megnyilvánulás sem ritka madár.

2022. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Kimondtad a kulcsszót: "KELLENE"


Elmélet és gyakorlat az élet minden területén nagyon ritkán egyezik meg, de csak azért, mert a gyakorlat eltér az elmélettől, az nem azt jelenti, hogy az emberek nem ismerik az elméletet.

2022. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Mert ezek a szabályokat csak a büntetés elkerülése miatt tartják be. Lássuk be, ez az esetek többségében sikeres stratégia.

Nem fogják fel, hogy a közlekedés egy meglehetősen bonyolult rendszer, aminek a működését nagyban segítené, ha mindenki azonos játékszabályok szerint viselkedne.

2022. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a stop táblás nem a legjobb példa, mert meg lehet szegni úgy, hogy a legcsekélyebb mértékben sem veszélyeztetjük, vagy akadályozzuk a másikat.

[link]

Belátható útkereszteződés, külterület, itt kb a tanulóvezetők szoktak csak teljesen megállni, ha nem jön senki.

2022. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

4. Az utolsó mondatod tökéletesen egyezik a véleményemmel és tapasztalatommal (Na, ez utóbbi nem sok).

Jártam olyan helyeken, ahol alig-alig fordulnak elő szabálytalankodók. Mindenhol van persze, meg apróbbak nagyobb számban is, de alapvetően számíthatsz arra, hogy veszélyes helyzetbe nem kerülsz mások miatt.

És olyan országban is voltam, ahol szinte mindenki szabálytalan. Ott meg azzal vagy tisztában, hogy ahogyan te sem, a többi sem szabályos.

Nálunk vegyes a kép. Nagyon. Ebből adódik például az is, hogy a gyalogos akkor sem mer lelépni a zebrára, ha megállsz neki, mert a többség nem teszi, és újdonság neki. Lehet, nem ez a legszemléletesebb, de sokszor találkozom azzal, hogy soha nem tudom, mi a másik szándéka. Kis személyautó, balra húzódik, de jobbra kanyarodik. Stb.

A stop tábláról is fura elképzelések vannak. Egyszer pl. elkezdett kioktatni egy fickó, hogy nekem stop van, neki maci, tehát elsőbbsége van. Tette ezt úgy, hogy én már a körforgalom belsejében voltam, amikor kijött elém.

2022. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan ismerősöm is van több, aki vezetés közben mindenkit lehülyéz, aztán pár perc múlva ugyanazt csinálja, mint amiért beszólt a másiknak
2022. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

11:29-es: igen, stoptáblás esetem nekem is van. Napi utam során egy helyen macisajt alól érkezem a balról, stoptáblás elsőbbségadás miatt megállók elé.

Néhányan pampognak, hogy mit keresek ott, táblám van, ekkor direkt az ő stoptáblájukra szoktam mutatni, hogy talán figyelembe vehetnék.

Ilyenkor, egyéb érvek híján sértegetésbe kezdenek, de soha, még egyetlen esetben sem hangzott el az, hogy hülyeséget beszélek a stop/sima elsőbbségadás tábla erejéről, és más szabály által élek az elsőbbségemmel.

2022. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

De a kettő között semmiféle erősség eltérés sincs.

Ha mindkét iránynak maci vagy stop van, akkor a jobbról érkezőnek van elsőbbsége, nem annak, akinek nincs stopja. Az mindegy.

2022. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
És eddig senki sem érvelt ezzel!
2022. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!