Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A balra kanyarodó sávot nem...

A balra kanyarodó sávot nem lehet előzés céljából használni?

Figyelt kérdés

[link]


Az első 2 autósra gondolok. Mindketten még a szaggatott vonalon tértek vissza a sávba.



2022. dec. 7. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az első bevágott a teherautó elé. A második (kék) pedig záróvonalat lépet át.
2022. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Hivatalosan nem lehet és ha a rendőr meglátja még jol meg is büntet
2022. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, milyen videót nézel Kérdező, én nem láttam itt olyan autóst, aki ne érintette volna a záróvonalat.
2022. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok. Én sem, megerősítelek.

A KRESZ nem teszi kötelezővé, hogy ha kimegyek kanyarodó sávba, onnan már nincs vissza út. A felvételen láthatóktól teljesen eltérő, és akár hihető is, hogy egy hosszú sávot valaki elnéz, későn észleli, hogy nem is akar kanyarodni. Vagy korábban sorol ki oda, mint kellene. Ilyen van.

És ha a szabályosan vált sávot, akkor senki nem is kifogásolhatja.

Itt az elsőnél például ez teljességgel elképzelhetetlen. Eszébe sem volt kanyarodni, a sáv rövid. És nagyon durván átment a záróvonalon. Plusz ahogyan az elsőben is írtam, bevágott a másik elé.

A kékről meg nincs is mit mondani.

2022. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez mind szabálytalan volt.

Ki is vette a rendőrség, pont ezért kameráztak mert több baleset is volt itt.

2022. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
A második nem kék, hanem egy szürke szedán. Annál még lehet vitatkozni ebből a szögből, hogy érintett-e záróvonalat. Viszont index sem látszik innen, és összességében nem biztonságos előzés.
2022. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Az első bal kereke szinte biztos érintette, de ha nem is, a kasztni átlógott. Pont elég. Későn sorolt vissza, ráadásul látszik a felvételen, hogy ez nem az a kategória, hogy későn jött rá, nem ott a helye, előzni ment be, nem jól mérte fel, hogy a záróvonal előtt sikerül-e. Nem is sikerült, vagy ha igen, nagyon-nagyon kicentizte, annyira, hogy az nem tudatos tervezés, hanem szerencse.
2022. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kicsit unalmas már ez a sok drónos kérdés. Ha bajod van a rendszerrel, akkor fáradj be a rendőrségre és tegyél panaszt! Hiába teszel fel hetente egy ekézős kérdést róla, attól még nem lesz szabálytalan a módszer.
2022. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:
77%
Onnantól szabálytalan, ha a kötelező haladási irány felfestéssel eltérő irányba halad vagy záróvonalat érint. Tehát itt mindenki az. És akkor hogy az első autós még durván be is vág a kamion elé, azt meg sem említettem, ezzel elsőbbséget is sért, mivel az egyenesen haladó járművet előzés befejezésekor nem kényszerítheti lassításra.
2022. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Az önmagában nem szabálytalan, hogy valaki a kanyarodósávot előzésre veszi igénybe.

KRESZ, útburkolati jelek:

"18. § (1)

...

e) előjelző nyíl (148-150. ábra); azt jelzi, hogy a forgalmi sávból a következő útkereszteződésnél melyik irányba (irányokba) szabad továbbhaladni;"

Tehát, mint a neve is mutatja, ez egy előjelző dolog. A hatálya kizárólag a kereszteződésben való továbbhaladásra vonatkozik. (Mint a zebra háromszögletű előjelző táblája: az elhelyezési helyén még semmit nem kell tennünk, csak majd azon a helyen, amire előjelzést ad. Az előjelzés lényege mindig az, hogy fel tudjunk készülni valamire. Pl. arra, hogy a kanyarodást a megfelelő sávból kezdjük.)

Vagyis, a nyíl a felfestési helyén még nem korlátozza a sáv használatát. Majd a záróvonal lesz az, ami korlátozza. Ahogy az egyenes nyilas sávot is el szabad hagyni a szaggatott vonalon át (pl. a kanyarodó sávba, vagy másik egyenes nyilasba), úgy a kanyarodó nyilas sávot is el szabad.

Szóval, itt egyéb dolgokat követtek el az autósok. Az első például ráment a záróvonalra, meg talán agresszíven tért vissza a kamion elé.

A 2. kocsinál, 0:27-től, mondjuk semmit nem látok. Esetleg nem indexelt? De ahhoz a felvétel nem elég jó minőségű. Vagy mivel az elejét nem látni, lehet, hogy még a záróvonalon megkezdte az előzést.

2022. dec. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!