Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Némelyik autós miért minden...

Némelyik autós miért minden áron de akkor is előzni akar?

Figyelt kérdés

Hiába jönnek szembe, hiába nem gyorsul tovább a talicska de ő márpedig akkor is előz, nem pedig vissza sorol.

Miért van az, hogy minden áron de előzni akar? Annyira szégyen vissza sorolni vagy mi? Miért kockáztatnak egy balesetet?



2023. jan. 16. 16:11
 1/10 A kérdező kommentje:
#1 Ki mondta hogy rólam van szó? Gyakran szemből látom ezt.
2023. jan. 16. 16:14
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Türelmetlen, feszült, felelőtlen.


Én szeretek gyorsan hajtani, de ezt általában ésszerű keretek között teszem.

2023. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Amiert nehanyan az autopalyan akar 140-nel is mennek, pedig mennyivel tobbet fogyaszt olyankor az auto, ugye?
2023. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Van egy másik kèrdès is... Vagy kiegèszítès....

"Ha valaki látja hogy előzik, ès látja, hogy jönnek szembe, ès a másik tapossa, akkor az előzött jármű, mièrt nem lassít, vagy mièrt gyorsít rá?"

Sokszor jártam már így, èn mindig lassítok... Ès nem az előző èrdekèben, hanem aki szemből jön... Mert ő nem tehet erről...

2023. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
#3 szerinted aki ennyivel megy azt érdekli a fogyasztás? Ha kicsi a forgalom én is szoktam tartani a 15-160-as utazótempót autópályán. Persze ehhez azért autó is kell.
2023. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy mikor előzök szeretem, ha segítenek az előzèsben.... Nem kell satufèk, de picit segíthet... Egy öreg bácsi rámgyorsított (90 helyett 50 el ment, mikor mellè èrtem már ment a 100 is) a piros lámpánál meg beköszöntem neki.
2023. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát menjen, ha akar, akkor én sem nyomom a gázt. Legyen csak minél távolabb.
2023. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is voltak ilyen szituim, amikor még nem normálisan közlekedtem. Én egyszerűen lefagytam, eszembe se jutott, hogy visszasoroljak, csak bíztam benne, hogy be tudom fejezni az előzést.
2023. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Mer hülye.


Felesleges is több szót pazarolni erre.

2023. jan. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nem minden fekete vagy fehér. Mint sok mindenben, az előzésben is vannak fokozatok. Van, ami már veszélyes, és van, ami még nem.

Ha előtted lassan vánszorog valaki, és előzésnél odalép, akkor azért nyomod neki, próbálod megelőzni, mert ha visszamész mögé, akkor megint elkezd vánszorogni, és nem biztos, hogy hamar lesz ilyen esélyed előzni, mikor nem lesz szembeforgalom. Ezzel semmi gond nincs, ameddig a másik sáv szabad.

Ha jönnek távolabb, akkor is van még az a helyzet, amikor úgy tűnik, hogy mégis sikerül befejezni az előzést. De persze, az előzött még akkor is ráléphet még jobban.

A végén meg már ott van az, hogy az emberek túlnyomó része nem akar balesetbe keveredni. Tehát hiába nyomja neki valaki, hogy ne előzzék meg, de mikor már kezd forró lenni a helyzet, akkor az előzöttek többsége a fékre lép, hogy az előzőt ne lökje az ő autójának a szembe jövő. (Hogy az előző nehezebben adja fel a versenyt, ennek talán az lehet a magyarázata, hogy az előző lélekben már az előzés megkezdése óta, vagy esetleg erősebb forgalomban már 10 perce folyamatosan az előzésben gondolkodik, az előző meg nem, ő csak szórakozik pár másodperce, így ő könnyebben átértékeli a helyzetet.)

Ebből adódóan, ebben a helyzetben az előző úgy ússza meg könnyebben az ütközést, ha befejezi az előzést. Vagy egy hónapja linkelt itt valaki egy konkrét esetet, ahol a kanyarban hirtelen felbukkant egy szembe jövő, mire az előzött is, meg az előző is a fékre lépett, így az előző nem tudta se befejezni az előzést, se visszahúzódni a másik jármű mögé, és frontális ütközés lett belőle, két halottal.

(Oké, még van az a lehetőség is, amikor az előző szimplán barom, és nem jól megfontolt okból, hanem a gondolkodás hiánya miatt fejezi be az előzést. :)

2023. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!