Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Követési távolság be nem...

Követési távolság be nem tartása ??

Figyelt kérdés
Menyi pénz bírság jár azért ha nem tartom be az előttem lévőtöl a követési távolságot?
2023. febr. 28. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon semennyi. Osztrákoknál úgy tudom, követési időköz alapján mérik és büntetik.
2023. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a rendőr kiszed, és közúti veszélyeztetésnek minősíti az ügyet, akkor 3 év börtönt kockáztatsz.
2023. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Idehaza általános érvényű szabályozás van érvényben, eszerint egy járművel a másikat csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött – ennek hirtelen fékezése esetében is – meg lehessen állni. A KRESZ szerint a 3,5 tonnánál nehezebb és a 7 métert meghaladó járműveknek olyan követési távolságot kell tartaniuk, mely lehetővé teszi legalább egy személyautó előzést követő biztonságos besorolását. Ha valakit fülön csípnek a követési távolság megszegésért, akkor közúti veszélyeztetés címén 5-től 150 ezer forintig terjedő büntetést, vagy súlyosabb esetben akár legfeljebb 60 napos elzárást is kaphat.
2023. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valaki mutasson egy olyan esetet, hogy bárki ezért börtönbe került. A drpgos, agresszív állatokkal sem csinálnak semmit. Oké, hogy itt gyakorin mindenki a legjobb sofőr, de ne írjatok már börtönt mindenhova minden kérdésre mert nem realis. Persze ez nem az utolsónak szolt hanem annak aki rávágta csakugy, hogy kiszed a rendór és börtön. Persze...
2023. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ hogy lesz-e kocc vagy nem. Ha nem akkor semennyi.
2023. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdés provokatív, de nem jelentem be, mert komolyan érdekelne a válasz rá, hogy mi okod van rá? Gyorsabban fogsz tőle haladni? Mert szerintem nem. Cserébe veszélyezteted saját magadat, pszichés nyomást helyezel az előtted haladóra és még fizetned is kell, ha megbüntet a rendőr. Rosszabb esetben még bíróságra is járhatsz utána évekig, ha játszod az eszedet.
2023. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mentem az előttem lévő seggébe hanem előztem de mivel rendes volt a rendőr így hogy ne kapjak pontot ezt írták helyszíni bírságnak csak közbe kiderült hogy a kamion pótkocsi nem volt forgalomba helyezve. Nem írtak külön csekket mikor kérdeztem menyi akkor most ebből az enyém sietve válaszolt és távoztak. Nem értettem jól mert autópályán történt és elég nagy volt a forgalmi zaj.
2023. febr. 28. 18:17
 8/11 A kérdező kommentje:

És ha ideiglenesen a pótkocsi kivan vonva a forgalomból de én nem tudok róla viszont ezért kivesznek menyi a büntetés?

Ezért a 2 dologért 50.000ft járt de viszont az én adataimmal let kitoltve nem a cégével mondták hogy ezt a cégnek kellesz fizetni. De addig úgyse nyugszok míg ők ki nem fizetik mert nem az enyém a pótkocsi.

2023. febr. 28. 18:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehát pótossal toltal valakit le a pályán?
2023. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem toltam le senkit csak simán előztem. Még ha véletlenül csinálok kisebb kárt mint például felakadok és megreped a lökhárító már akkor olyan lelkiismeret-furdalásom van hogy 2 napig alig alszok De már közbe kiderült hogy ebből csak 10 az enyém 40 az cégé
2023. febr. 28. 18:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!