Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kötelező haladási irány...

Kötelező haladási irány egyenesen esetén bolt parkolójába be lehet kanyarodni?

Figyelt kérdés
2023. márc. 6. 18:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te magad is érzed hogy ha arra kapsz utasítást hogy egyenesen kell menni és a bolthoz történő bekanyarodás kanyarodással jár akkor a válasz nem.


Vannak olyan esetek hogy a jobbra vagy balra bekanyarodni tilos táblák alatt kiegészítővel bizonyos esetekre adnak felmentést de ezt csak különös gondossággal lehet megengedni.

2023. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ tábla előtt vagy tábla után van a bolt. A tábla után közvetlenül kereszteződésben érvényes a kötelező haladási irány tábla.
2023. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Utcakép?
2023. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Ezt nem mondod komolyan kérdező.....jogsid van nem? A Kresz könyvben szerepelt hogy tilos bekanyarodni kivéve a bolt parkolójába? Akkor meg?
2023. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező haladási irány táblák kereszteződések előtt vannak kitéve. Ott pedig lényegtelen hogy melyik keresztező út hova vezet.
2023. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4 fogd már be az okoskodást, normálisan kérdeztem. Nincs még jogsim, és az azzal rendelkező ismerőseim nem egyhangúan beszélnek erről. A reteknek van ez a kibzott fórum, ha itt nem lehet kérdezni. Állándóan játsza itt némely az agyát
2023. márc. 6. 20:32
 7/22 A kérdező kommentje:

23 Antal György út

[link]



Többieknek akik normalis hangnemben valaszoltatok, köszönöm.

2023. márc. 6. 20:33
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A profi parkolójára gondolsz? Oda nem kanyarodhatsz be, nyilván arra vonatkozik a köt. hal. irány.
2023. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező:

Ha itt a Profi felé akarnál bekanyarodni, akkor megértem hogy ezt sokan nem értik. Szerintem aki ezt így kitáblázta/ felfestette az útbúrkolati jeleket, az nem volt józan. lehet balra kanyarodni, mert a kötelező haladási irányt az első kereszteződés feloldja, nincs záróvonal sem. És a bal oldali kereszteződés is kereszteződés.

De ez nekem erősen kamu kérdésnek tűnik, mert kiárt hogy a közút kezelője ilyen táblákat kitegyen, ilyen helyen. Gyenge photoshopnak tűnik a kép. De kíváncsi vagyok te ebben mit élvezel.

2023. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

#9: a google utcaképét megphotoshoppolta a kérdező? Wow. :D


Mivel nincs másik kereszteződés, így nekem egyértelmű, hogy a parkoló utcájára vonatkozik. Gondolom az lehet az oka, hogy a balra kanyarodó járművet gyakran kielőzik jobbról és ilyenkor a zebra takarásban van és elütik a gyalogost.

2023. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!