Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethetnek a jobbra...

Megbüntethetnek a jobbra tartási kötelezettség megsértéséért ha nem tartok fel senkit?

Figyelt kérdés
Van egy párhuzamos közlekedésre "alkalmas" útszakasz amerre napi szinten járok. A jobboldali sávon viszont katasztrófális az úttest állapota. Óriási kátyúk mindenhol, az aknafedelek 5-10 centi mélyen besüllyedve. Ha nem jön mögöttem senki gyorsabban általában mindig behúzódok a belső sávba, ha jönne valaki akkor elengedem. A múltkor hajnalban mentem az adott útszakaszon, szokás szerint a belső sávban. Más autó nem is közlekedett arra, de a rendőrök kint kameráztak. Szerintetek kaphatok bírságot azért mert a belső sávban haladtam?

2023. márc. 15. 11:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
sose hallottam hogy ezért valaha valakit büntettek volna. Sokszor nehéz bizonyítani, azért. Pláne ha nem akadályozol vagy veszélyeztetsz.
2023. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Meg.
2023. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez eddig két egymásnak ellentmondó válasz. Kicsit abszurdnak tartom, hogy teljesen feleslegesen szét kellene veretnem a futóművet.
2023. márc. 15. 11:32
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Technikailag igen. Gyakorlatilag szerintem még soha nem büntettek emiatt, kivéve ha a szabályszegés valami konkrét problémához vezetett.
2023. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem foglalkoznak ilyennel a jardok, főleg ha nem tartasz fel senkit. Székesfehérváron, a halastavaknál, én is megyek be egyből a belsőbe, mert tudom, hogy nagyon sok autós, aki jön föl a Móri útról, az nem áll meg a Stop táblánál, elég sok baleset is volt már belőle. De ahogy megfigyeltem, sokan szintén ugyanígy közlekednek. Ezen felül a külső sáv is rettentő sz..r


[link]

[link]

2023. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

A kérdező kommentje:

"Ez eddig két egymásnak ellentmondó válasz."

Mégis mire számítottál, főleg, hogy ilyen hülyén fogalmazod meg a kérdést?


"Kicsit abszurdnak tartom, hogy teljesen feleslegesen szét kellene veretnem a futóművet."

A jogalkotót alapvetően nem a futóműved állapota, hanem a biztonságos közlekedés vezérli a jogszabály megalkotásakor.


Bővebben kifejtve:

[link]

Itt a kresz, a 36. §-ban elolvashatod, mikor kell jobbra tartani. Nem szerepel a kivételek között, hogy "ha olyan kedvem van", "ha nem tartok fel senkit" vagy "ha szar az út".

Tehát jogilag igen, büntethető vagy. Ergo az igenlő válaszok mind helyesek.


Ezzel szemben - sajnos - még a kimondottan zavaró esetekben sincs semmiféle retorzió. A jardnak kisebb gondja is nagyobb annál, hoyg ezzel foglalkozzon, úgyhogy annak a valószínűsége, hogy ezért téged megbüntessenek, szvsz kisebb mint a lottó ötösé. Szóval a másik válasz, a nemleges is teljesen helytálló.


Van még kérdés?

2023. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

KRESZ

"25. §

(2) * Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni."

Vagyis, az utolsó tagmondat engedélyezi, hogy egyes részeken ne tarts jobbra ott, ahol rossz az út, de sávot tartani mindenképpen kellene.

Hol van ez a rész? Mert lakott területen lehet szabályos a belső sávon való haladás, meg külterületeken is pl. ott, ahol kapaszkodósáv a jobb oldali. (Én is járok gyakran olyan helyen, a 3-as úton, ahol a kapaszkodósáv rettenet, a belső sáv meg jó állapotú. És a népnek legalább a fele a kapaszkodósávban harapja el a nyelvét akkor is, mikor nem jön senki a másikban...

2023. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26-oa főutat mondod? Borzalmas amilyen állapot van a jobb oldaliban. Ma regg ott mentem, végig a pocsolyákba marha jó volt tényleg...legközelebbi utamon megyek a belsőbe ha megbüntetnek is, szerintem a futóművemet már kinyírtam.
2023. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer feljelentett a yard, mert motorral folyamatosan a belső sávban haladtam. Tárgyalás lett belőle. Azzal védekeztem, hogy később balra kívántam kanyarodni és a forgalom sűrűsége megkívánta a korai besorolást. Ejtették az ügyet.
2023. márc. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Érdekes kérdés, hogy mekkora az az útburkolati hiba amibe még bele "kellene" menni, és mekkora az amit már szabályosan kikerülhetek.
2023. márc. 15. 21:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!