Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyennek találjátok a baleset...

Milyennek találjátok a baleseti helyszínelők munkáját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egy jó ideje gondolkozom azon,hogy a jövőben baleseti helyszínelőként szeretnék elhelyezkedni.Tudom,hogy nem fizetik meg eléggé,felkavaró tud lenni a hullák látványa stb...de régóta vonzz ez a szakma,mert különlegesnek és hasznosnak találom.Nektek mi a véleményetek erről a munkáról/hivatásról.El tudjátok magatokat képzelni ebben a munkában?Ha igen miért?Ha nem,akkor miért nem?

Köszi előre is a válaszokat!


2023. márc. 25. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:

A baleseti helyszínelő nagyon ritkán lát hullát.


Idén a legtöbb kapitányságon már 24 óráznak a bh-k.

Gondolj bele, amikor a 23. órádban kell menned két hülyéhez, akik nem tudnak megegyezni. Vagy még rosszabb, amikor 23. órádban mész személyi sérüléseshez.


Ahol én vagyok, ott annyiból szerencsés a helyszínelő, hogy az anyagi káros baleseteket (vadelütés, megegyezéses gond stb) meg tudja csinálni a sima járőr is. Amúgy nem is nehéz dolog. Csak akkor hívják itt a helyszínelőt, ha valaki megsérült.


Más helyeken viszont mindent a helyszínelő csinál.

Gondolj bele, most tavaszodik, jön a jó idő, egyre bátrabban mennek az autósok, illetve a motorok is előkerültek.

Két nap alatt 12 baleset volt nemrég.

Volt olyan, hogy közel egyidőben 3 baleset is történt, és mindháromra 1 helyszínelőnek kellett mennie, mert az ottani járőrök nem tudnak helyszínelni.

Szerencsétlen bh azt se tudta hány felé szakadjon.


Abból a szempontból nem rossz beosztás, hogy egyedül vagy, egy feladatra kell csak koncentrálnod, nem kell más intézkedéseket csinálnod (pl. kocsmába menni hülyéket szétválasztani), nem kell járőrözni.

Ha olyan területen lennék bh, mint ami nálunk van, hogy a járőr van annyira életképes, hogy megcsinál egy balesetet, és meg tud firkálni egy helyszínrajzot, akkor nem rossz meló.

De ha olyan helyen lennék, ahol még a parkolós koccanást is a helyszínelő csinálja, na az nálam teljes mértékben ki van zárva, soha nem vállalnám.

2023. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem bűnügyi technikusra gondolsz inkább? Ők szoktak hullákat látni.
2023. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A bűnügyesek sem látnak azért naponta hullát...


Inkább bcs helyszíneken szemléznek (rongálás\garázdaság, gépjármű feltörtés, fakivágás, stb). Nem szenzáció az sem.

2023. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló!Szerinted a baleseti helyszínelők nem látnak hullákat?
2023. márc. 25. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak kíváncsi voltam, hogy anyagmaradványokat szeretnél-e vizsgálni mikroszkóppal meg ujjnyomokat porozgatni, mint a bűnügyi technikusok, vagy nyomokat biztosítani, tanúkat kutatni, sérülteknek segítséget nyújtani, mint a baleseti szemlét lefolytató helyszínelők. És ahogy a többiek írják, szerencsére (!) egyik foglalkozásnál sem mindennapos a hullanézegetés.
2023. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem egészen így fogalmaztál...
2023. márc. 25. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt is csak azért kérdeztem, mert én bűnügyi technikus szívesen lennék, mivel érdekelnek az eljárások amivel nyomokat és anyagmaradványokat keresnek, vizsgálnak. Rengeteget kutatási lehetőség is van a szakmában, folyamatosan dolgoznak ki új módszereket, külföldön is érdekes továbbképzések vannak. Az emberölés engem kevésbé foglalkoztat, de pl. a rablás, embercsempészés, besurranásos lopás nyomozása nekem kifejezetten érdekes. Azért nem leszek bűnügyi technikus, mert ha jól gondolom az NKE-n kell diplomát szerezni hozzá, ráadásul nappalin, ami nekem nem fér már bele.

Amennyiben a baleseti helyszínelő alatt arra a tulajdonképpen rendőrre gondolsz, aki közlekedési balesetnél lefolytatja a szemlét, az egyszerűen azért nem lennék, mert nem lennék jó rendőrnek.

2023. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értelek!köszönöm a részletes választ.Egy időben engem is jobban érdekelt a bűnügyi technikus,de lusta lennék annyit tanulni...
2023. márc. 25. 18:49
 9/9 anonim ***** válasza:

A bűnügyi technikusok 90%-a tiszthelyettes. A bűnügyi technikus csak egy részszakképesítés, egy tanfolyam, mint a baleseti helyszínelő.


Amire ti gondoltok, az a bűnügyi nyomozó, amihez diploma kell (most már, de régiek közül még megtalálhatóak tiszthelyettes felderítők, vizsgálók).


Ui.: A bűnügyi technikusról nekem mindig a "nyomozó zulágere" jut eszembe.

Egy helyszínelés során a technikus csinálja a munka fizikai- oroszlánrészét, míg a szemlebizottság vezetője általában tableten készíti a papírmunkát, és koordinálja az egész cselekmenyt.

2023. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!