Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A középső visszapillantóba...

A középső visszapillantóba milyen időközönként nézel bele?

Figyelt kérdés
Vezetés közben, ellenőrizni a mögötted lévő forgalmat kb milyen időközönként nézel bele a visszapillantóba?

2023. ápr. 29. 22:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Néhány másodpercenként.
2023. ápr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Igazából nem tudom számszerűsíteni, mert mindig belenézek amikor kell és folyamatosan jár a tekintetem az autó körül, így pár másodpercenként oda tekintek. Autópályán belső sávban többet figyelem a tükröt mint magam előtt az utat.
2023. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Néha. Amikor fontos.
2023. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Nem túl gyakran, mert a mögöttem levő forgalom csak akkor érdekes, ha van valami döntési lehetőségem, pl. két sávos úton, ha jön valaki gyorsabban, akkor kiállni a szélsőbe, hadd menjen.


Egyébként, ha pl. egysávos úton megyünk, akkor nincs sok teendő a mögöttem levő forgalommal, nekik van teendőjük azzal, hogy engem követnek.

2023. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

4. Kérlek szépen, te ne vezess!


A bal és középső tükröt szinte folyamatosan. A jobbról előző kétkerekűek miatt a jobb tükröt is gyakran.

2023. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Ahhoz hogy folyamatosan képbe legyél mi történik körülötted figyelni kell állandóan, többek között a középső tükör segítségével is. Mindig tudni kell hogy probléma esetén merre lehet kitérni, sőt, időben ki kell szúrni a problémás vezetőket.
2023. ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

A nekik van teendőjük dolognál annyit hogy a való élet azért ettől összetettebb, folyamatosan kommunikálnunk kell a többi közlekedővel, reagálni rájuk, segíteni őket.


Én figyelem, ha valaki gyorsabb elengedem, vagy ha nem megy akkor fokozom minimálisan a tempót, hogy ne egerésszek előtte. Például egyedül simán elvagyok 70-80 között is, ha valaki jön akkor viszont gyorsítok ha az út engedi.


Alapból vannak akik hirtelen tűnnek fel, motorosok, "verseny"autók, ott is oda kell figyelni, mert pillanatok alatt mellénk kerülnek lendületből.


Lassításoknál is rendszeresen figyelem a forgalmat, nehogy belém durranjon valaki. Főleg egy kamion. Pályán is jártam úgy, hogy hirtelen lassult a belső sáv, és egyszerre figyeltem hogy a mögöttem jövő versenyző nekem ütközik-e és engednem kellett a féket hogy ez ne történjen meg. Ezért is tartok követési távolságot, hogy legyen mit elkoptatni ha a seggembe másznak.

2023. ápr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Mindennap.
2023. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Soha. Hamarabb vezettem teherautót, mint személyautót, ráadásul amikor nem a kistehert hajtom, akkor többnyire úgy fel van pakolva a kalaptartó is nyaralásra menet, hogy nem látnék benne semmit. De az alapvető, hogy 1-2 másodpercenként pillantok a bal tükörbe, ha a manőver megkívánja vagy nem a legkülső sávban vagyok, a jobb oldaliba is.
2023. ápr. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy motorozom is, és a jobbról előző kétkerekűeknek üzenem, hogy ad1. jobbról nem előzünk, ejnye azoknak a kétkerekűeknek ad2. akit jobbról előznek, az tartson jobbra legközelebb.
2023. ápr. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!