Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetnék jó sofőr?

Hogyan lehetnék jó sofőr?

Figyelt kérdés

Egy vagyonba került a jogosítvány, viszont a megszerzése óta csak dísznek jó. Először az első gyakorlati órán ültem volán mögött, az előtt soha. Addigra túl voltam a kresz vizsgán és benne volt a szüleim pénze is. Hiába éreztem, hogy ez nekem nem fekszik, végig csináltam. És ha már végig csináltam, jó lenne ha használni is tudnám. A felmerült problémák: Nem bíztam a reakció időmben ezért sokszor lassabban mentem, mint szükséges. A tanárom leggyakrabban azért szólt rám, hogy menjek gyorsabban. Nem tudtam felvenni a forgalom ritmusát, mert nem érzem magam biztonságban. Ha többel mentem, mint szerettem volna, rástresszeltem és nem vettem észre alap dolgokat sem. Százszor eljátszottuk hogy a tanár fékezett helyettem. A másik stresz forrásom, hogy az agressziót nehezen viselem. Ha ledudáltak vagy kivágtak elém hirtelen, akkor megijedtem, leblokkoltam. Hiába ültem tanuló autóban, semmi tolerancia nem volt felém. Tanuló autó nélkül még egyébbel is számolhatnék, attól félek. A bekiabálás, káromkodás egy dolog, de nekem erős félelmem az is, hogy valaki kirángat és megver egy vitás helyzetben. Sajnos voltam szemtanúja olyan esetnek, ami majdnem idáig fajult. (A fővárosban lakom.) Nálam leblokkoláshoz vezet az is, ha tudom hogy időre kell megoldjak valamit. Előfordult ez bonyolultabb kereszetődéseknél. Ha tudtam, hogy másodperceim vannak felmérni a helyzetet, akkor nem ment, de ha gyalogosan találkoztam egy hasonló hellyel, akkor azonnal tudtam, mit tennék sofőrként.


Mostanra már elég régen volt, hogy letettem a jogsit. Újra kéne venni az órákat, mielőtt megpróbálok egyedül vezetni. De tartok tőle, addig nincs értelme megint bele ölni a pénzt, amíg ilyen vagyok. :(


(Mielőtt valaki megkérdezi: úgy lett meg a vizsga, hogy olyan útvonalat húztam amit addigra fejből tudtam. De sehol máshol nem lenne meg és ezért nem is vezettem még egyedül soha.)



2023. máj. 1. 22:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A kérdésem célja a fejlődés. Nem egyik napról a másikra képzelem el, de mindenképpen szeretnék odáig eljutni, hogy szükség esetén képes legyek vezetni. Köszönök minden tanácsot, ami ezt célozta. Emellett nem pontoztam le senkit, azokat sem akik lebeszélnének róla. Őszintén írtam magamról, és tudom hogy nem a legjobb képet festi le rólam az igazság. Vezetni is akkor fogok amikor ez megváltozik.
2023. máj. 2. 18:17
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elszántságod azt sugallja hogy le fogod tudni küzdeni a félelmed, mert megvan benned hozzá a kitartás és bízni fogsz magadban, szóval gyakorolni gyakorolni és hajrá!
2023. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Mintha ezt a kérdést én írtam volna. Fél éve van jogsim, meg lett elsőre (hogyan csináltam az máig rejtély számomra), de azóta sem vezettem és nem is merek.
2023. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
13 én tudod meddig voltam így jogsival? öt évig! és azóta elvesztegetett időnek érzem és bánom hogy nem mertem előbb, úgyhogy neked is azt tanácsolom, gyakorlás, csak így lesz rutin meg a leblokkolások és félelmek legyőzése :) persze ha igazán szeretnél vezetni, ami amúgy tök jó dolog
2023. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát én nem is vezetek városban csak ha muszáj. Melóba kell, de csak átmegyek településeken. Kb. fél év után volt így is, hogy merek jobban gázt nyomni meg féket városban. Addig lassan mentem. Persze mindig lesz ideges sofőr, aki ledudál, de de egyre kevésbé fog érdekelni, mert te tudod, hogy úgy biztonságos, ahogy mész vagy nem mész ki pl. kereszteződésnél. Egyedül ne vezess egy darabig, aztán csak menni fog.
2023. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!