Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőri karjelzésnél is...

Rendőri karjelzésnél is érvényes a kanyarodási szabály két szemből érkező autó esetén?

Figyelt kérdés
Mert ugye ebben az esetben mindkét oldalról szabad jelzést ad a rendőr, viszont nem tiltja a jobbra/balra kanyarodást sem. Tehát enged mindkettőnket, kereszt forgalom áll, de én jobbra mennék a szemből jövő meg balra. Ilyenkor alkalmaz kiegészítő jelzést a rendőr?
2023. máj. 17. 17:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy alkalmazva a kanyarodási szabályt mehetek én elsőre
2023. máj. 17. 17:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kanyarodási sorrendet miért befolyásolná? A rendőr helyére képzelj egy lámpát és kész. Neked zöld, szemből jövőnek is zöld. Ki mehet először? Te, mert jobbra kis ívben kanyarodsz. Innentől a rendőrnek semmi köze hozzá.
2023. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor alkalmaz kiegészítő jelzést a rendőr?"


Igen. Egyszer volt részem nagy forgalmú kanyarodó sávos kereszteződésben irányító rendőrhöz. A tenyerével intett, hogy álljunk meg, balra kanyarodóként. Aztán a szemből ellentétes irányba kanyarodókkal engedett együtt.


Ha esetleg elengedné az egymásba kanyarodókat, akkor viszont kanyarodási szabály szerint a jobbra kanyarodóknak van elsőbbségégük.

2023. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem én is így képzeltem el, köszönöm szépen.
2023. máj. 17. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a kavarodás ilyenkor, de még nagyobb ha nincs ott az irányító rendőr.

A legtöbb vezető egyszer tanulta a karjelzéseket, aztán el is felejtette.


Alap szabály: háttal-szemben stop, fenntartott bot stop, oldalállás mehet. A többit viszonylag egyszerűen leintegeti.

Ha rosszul indulsz, jelez.

2023. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően telizöld, de van két különböző jelzése, ami olyan, mintha csak a balra kanyarodónak lenne zöld lámpája, egyiknél kanyar közben a rendőr a kocsi bal oldalán lesz, másiknál a jobb oldalán. Ezt elvileg megtanulja mindenki elméleti vizsgáig!

A gyakorlatban amúgy mindenféle egyértelmű módon jeleznek.

2023. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezt elvileg megtanulja mindenki elméleti vizsgáig!

Megtanultam én is, de soha nem kellett még ilyen helyzetben kerülnöm, ezért tettem fel a kérdést. Természetesen alapvetően ismerem a karjelzéseket, de nem árt frissíteni ezt a tudást. Elütni azért nem fogom a rendőrt 😃

2023. máj. 18. 09:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tessék: https://www.youtube.com/watch?v=uk5KqyM8Kqw


Egyébként amikor én kerültem 2 hetes jogsival ilyen szituációba, messziről látva a rendőrt elkezdtem keresni az emlékeim között, de olyan egyértelműen jelzett a rendőr, hogy nem igazán volt rá szükség.

2023. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!